I. Šimonytė
M. Majauskas
2019.11.18

Dėl bankų mokesčio – prašoma ECB ekspertinio vertinimo

Dėl bankų mokesčio – prašoma ECB ekspertinio vertinimo

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) narys Mykolas Majauskas ir Seimo audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Europos Centrinį banką (ECB) dėl svarstomo bankų mokesčio, po to, kai Seimo komitetas nutarė atsisakyti ekspertinės ECB išvados dėl laiko stokos.

„Nors komerciniai bankai neabejotinai nusipelno visuomenės neapykantos nepagrįstai didindami būsto paskolų palūkanas, prieš  priimant mokestinius sprendimus turime atidžiai įvertinti visas aplinkybes. Lietuvoje praktiškai nėra konkurencijos bankų sektoriuje, todėl nauji bankų mokesčiai gali būti nesudėtingai perkelti ant bankų klientų pečių“, – sakė Mykolas Majauskas.

Todėl parlamentarai prašo ECB įvertinti siūlymo apmokestinti bankus poveikį palūkanų augimui, naujų paskolų išdavimui, bankų paslaugų įkainiams, bankų sektoriaus koncentracijai bei Lietuvos ekonomikai.

Pareigą kreiptis į ECB nurodo ir Seimo teisės departamentas, vertindamas registruotą įstatymo projektą. Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 127 straipsnyje nurodoma, kad su Europos centriniu banku konsultuojamasi dėl visų siūlomų Sąjungos teisės aktų, susijusių su jo kompetencija bei bet kokio nacionalinės valdžios institucijų teisės akto projekto. 

Anot parlamentarų, ECB jau yra pateikęs savo oficialią nuomonę dėl panašių mokesčių pasiūlymų Lenkijoje 2016 m. ir Rumunijoje – 2019 m. bei nustatęs, kad tokio mokesčio įvedimas gali turėti nemažai neigiamo poveiki, tad patartina nuodugniai išanalizuoti jo poveikį.

Kartu Seimo nariai pažymėjo, jog BFK sprendimas nesikreipti į ECB dėl ekspertinės išvados yra elementarus atsakomybės kratymasis suprantant, jog Europos Centrinis bankas skirtingai nuo Seimui bei Vyriausybei pavaldžių institucijų objektyviai ir nešališkai įvertintų tokią valdančiųjų iniciatyvą.

„Aš tvirtai tikiu, kad tai yra komiteto atsakomybė visapusiškai įvertinti siūlomus mokesčius, ir mes, kaip Lietuvos Respublikos parlamento nariai, neturime kitos išeities, kaip tik pateikti individualų prašymą įvertinti siūlomą bankų turtą apmokestinti Lietuvoje tais pačiais pagrindais, kurie buvo įvertinti 2016 m. Lenkijoje ir 2019 m. Rumunijoje“, – sakė Ingrida Šimonytė.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti