2018.09.18

Dėl beprecedenčio Seimo nario S. Jakeliūno poelgio – kreipimasis į Seimo etikos sargus

Dėl beprecedenčio Seimo nario S. Jakeliūno poelgio – kreipimasis į Seimo etikos sargus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gintarė Skaistė ir Stasys Šedbaras kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl parlamentaro Stasio Jakeliūno veiklos. Parlamentarai pažymi, jog tokio precedento, kad Seimo narys bandytų daryti spaudimą prieš pradedant nagrinėti bylą, Lietuvoje nebuvo.

„Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko S. Jakeliūno poelgis šokiravo. Bandymas iš pradžių spausti Seimo narius atsisakyti kreipimosi į Konstitucinį Teismą, o paskui, kaip praneša žiniasklaida, ir spaudimas Konstitucinio Teismo pirmininkui, galimai siekiant sau palankaus sprendimo yra visiškai netoleruotini teisinėje valstybėje. Tai beprecedentis atvejis, todėl būtinas Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išaiškinimas, kad tokie veiksmai niekada nepasikartotų. Taip pat kyla klausimas, ar tokie veiksmai suderinami su Seimo nario priesaika bei neverti ir galimos apkaltos“, – teigė G. Skaistė.

Kilus visuomenės nepasitenkinimui dėl pavasario sesijoje priimtos pensijų reformos, Seimo opozicija parengė kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl jos atitikties Konstitucijai. Tuo metu žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas „žada inicijuoti parlamentinį tyrimą, kaip atsirado antra pensijų kaupimo pakopa“, jeigu toks opozicijos kreipimasis pasiektų KT. S. Jakeliūnas, taip pat nurodė, kad „tyrimas apimtų laikotarpį nuo 2002 metų iki dabar, ypatingą dėmesį skiriant 2012-2013 metams”.

Liepos 26 d. minėtasis opozicijos kreipimasis buvo pateiktas KT, o rugsėjo 14 d. pasirodė informacija, jog S. Jakeliūnas inicijavo susitikimą su KT pirmininku Dainiumi Žalimu. Susitikimas įvyko dar KT nepriėmus sprendimo dėl priėmimo ar atsisakymo nagrinėti opozicijos kreipimąsi. „DELFI šaltinių žiniomis, S. Jakeliūnas galėjo spausti D. Žalimą nesiimti pensijų reformos klausimo dėl to, kad išankstinį kreipimosi vertinimą atliko KT teisėja Daiva Petrylaitė, kurios sesuo, advokatė Vida Petrylaitė, yra atlikusi pensijų reformos teisinį vertinimą Lietuvos investicijų ir pensijų fondo asociacijai. Dėl to, jeigu KT imtųsi pensijų reformos svarstymo, kiltų klausimas dėl teismo nešališkumo”, – rašoma publikacijoje.

Paaiškėjus minėtoms aplinkybėms, parlamentarai G. Skaistė ir S. Šedbaras prašo išaiškinti, ar S. Jakeliūnas nenusižengė etikai viešai siekdamas daryti poveikį Seimo nariams, jog jie nepateiktų skundo KT, teigdamas, kad įkurs naują tyrimų komisiją jeigu opozicija kreipsis į KT, siekdama išsiaiškinti pensijų reformos įstatymo atitikimą LR Konstitucijai? Taip pat prašoma atsakymų į klausimą, ar S. Jakeliūnas nepažeidė etikos normų, pats inicijuodamas susitikimą su KT pirmininku D. Žalimu ir susitikimo metu, pasak žiniasklaidos, darydamas spaudimą nepriimti minėto kreipimosi nagrinėjimui?

„Į sveiko proto rėmus sunkiai telpa Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko aiškinimas, kad praėjus beveik dvejiems metams po rinkimų jis netikėtai panoro ,,susipažinti“ su Konstitucinio Teismo pirmininku, ir būtent tuo laiku, kai Teismas rengia sprendimą, priimti ar nepriimti Seimo narių kreipimąsi komiteto pirmininkui labai aktualiu klausimu“, – pabrėžė S. Šedbaras.

Kitos aktualijos

2020.02.24

Seimo narys E. Pupinis siūlo keisti paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti tvarką

Seimo narys E. Pupinis siūlo keisti paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti tvarką
Skaityti daugiau
2020.02.24

Vyriausybei daugiau nei perpus sumažinus finansavimą vaikų kultūros pasui – klausimai ministrams dėl atsakomybės

Vyriausybei daugiau nei perpus sumažinus finansavimą vaikų kultūros pasui – klausimai ministrams dėl atsakomybės
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti