2020.01.30

Dėl būsimo ministro L. Linkevičiaus vizito Baltarusijoje – šaukiamas neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis

Dėl būsimo ministro L. Linkevičiaus vizito Baltarusijoje – šaukiamas neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis ir Emanuelis Zingeris kreipiasi į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį dėl neeilinio Komiteto posėdžio sušaukimo, kurio tikslas – vasario pradžioje Minske įvyksiantis Baltarusijos lyderių ir Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus susitikimas.

Anot parlamentarų, neeilinis posėdis šaukiamas išgirsti ministro L. Linkevičiaus poziciją pirmą kartą nuo Prezidentės Dalios Grybauskaitės laikų įvyksiančiame susitikime.

„Tai ypatingai svarbus vizitas į Baltarusiją, nes, kaip žinia, prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijos metu pats ministras L. Linkevičius ne kartą teigė, kad oficialus dialogas su aukščiausiais Baltarusijos režimo pareigūnais negali Lietuvai atnešti jokios naudos, nes realiai kalbamės su Kremliaus gubernatoriumi Minske. Kodėl ministras staiga pakeitė poziciją ir pamanė galintis per A. Lukašenką įkalbinti A. Putiną, kad ir nebetęsti Astravo AE statybos, mums kelia didelę nuostabą – tiek dėl vizito turinio, tiek dėl paties ministro pozicijos nenuoseklumo“, – teigė Užsienio reikalų komiteto narys Audronius Ažubalis.

Anot Komiteto nario Žygimanto Pavilionio, tokie susitikimai su agresyvaus režimo aukščiausiais atstovais gali būti vykdomi nebent turint aiškų Europos Sąjungos, o gal net visos transatlantinės bendruomenės mandatą, kuris palaikytų mūsų strateginius tikslus Baltarusijos atžvilgiu. Bet, pažymi Ž. Pavilionis, ministras nepadarė visko, kad Europos Sąjunga, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, taip pat Ukraina palaikytų Lietuvos poziciją.

„Ministras L. Linkevičius nepadarė visko, kad būtų palaikomas net ir Prezidento Gitano Nausėdos suformuotas tikslas – ES lygiu uždrausti elektros importą iš akivaizdžiai niekada nebūsiančios saugios Astravo AE. Vietoje vizito į Minską, ministras turėtų keliauti į Rygą, Taliną, Berlyną, Briuselį, Vašingtoną ir kitas svarbiausias mūsų sąjungininkų sostines, kad tokiam vizitui gerai pasiruoštų. Galų gale, Užsienio reikalų komitetas turėtų būti bent informuotas apie vizito tikslus, prasmę, taip pat galimas negatyvias pasekmes, žinant, kad Baltarusijos režimas visada pasinaudodavo tokiais oficialiais vizitais, kad išjuoktų ir apjuodintų Lietuvą. Bijau, kad po tokio vizito, kuomet Baltarusijos režimas paskelbs, kad dialogas su Lietuva sėkmingai vyksta, mums bus labai sunku sukurti koaliciją prieš Astravą Vakaruose, kuo ir užsiims šiuo metu kuriamas ir vasario 15 d. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje inauguruojamas Lietuvos Sąjūdis prieš Astravo AE“, – teigė Ž. Pavilionis.

Parlamentarai A. Ažubalis, Ž. Pavilionis ir E. Zingeris, remdamiesi Seimo Statuto 53 straipsnio 2 punktu, prašo surengti neeilinį Užsienio reikalų komiteto posėdį rytoj, 10 val., dalyvaujant užsienio reikalų ministrui, Seimo nariui Linui Linkevičiui.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti