2017.11.02

Dėl enterinio maisto kompensavimo neįgaliesiems – kreipimasis į A. Verygą

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl maisto enteriniam maitinimui kompensavimo valstybės lėšomis.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl maisto enteriniam maitinimui kompensavimo valstybės lėšomis.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie 24 metų amžiaus neįgalųjį, kuris dėl genetinės ligos turi būti maitinamas enteriniu būdu. Kol jaunuolis gulėjo ligoninėje, šio tipo specialus maistas buvo suteikiamas nemokamai, tačiau išleidus pacientą iš ligoninės maistas nekompensuojamas, o skurdžiai gyvenanti ir tik pašalpą gaunanti vaikino motina negali įpirkti šio maisto. Svarbiausia, kad be šio maitinimo kyla pavojus jaunuolio gyvybei.

Parlamentarė, atsižvelgiant į enterinio maitinimo gyvybišką svarbą, dažniausiai skurdžias neįgaliuosius prižiūrinčiųjų pajamas ir į tai, kad yra apie tūkstantis pacientų, kuriems yra būtinas enterinis maitinimas, prašo ministro numatyti nuolatinį tokio maisto kompensavimą valstybės lėšomis.

„Ministrą kviečiu išplėsti savo dėmesio lauką ir pažvelgti ne tik į sveikos gyvensenos ar kovos su alkoholizmo sritis, bet ir į tuos, kurie labiausiai priklausomi nuo valstybės paramos – neįgaliuosius. Šita istorija parodo, kokioje beviltiškoje situacijoje šie žmonės gali atsidurti, jei valstybės parama nelanksti ir neoptimali. Norėtųsi matyti daugiau ministro lyderystės sprendžiant tokias problemas“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti