J. Razma
2019.11.07

Dėl galimai neteisėto mokestinių įstatymų priėmimo – kreipimasis į etikos sargus

Dėl galimai neteisėto mokestinių įstatymų priėmimo – kreipimasis į etikos sargus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma, TS-LKD frakcijos vardu, kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai neteisėto mokestinių įstatymų projektų svarstymo.

Seimo narys Komisijos prašo pateikti išvadą, ar nauji mokesčių įstatymų – Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos ir Finansų rinkos dalyvių mokesčio – projektai, kurių įsigaliojimas numatytas 2020 m. sausio 1 d., nepažeidžia Teisėkūros pagrindų įstatymo.

Lietuvos Respublikos Teisėkūros pagrindų įstatymo 20 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad „mokesčių įstatymai, nustatantys naujus mokesčius, naujus mokesčio tarifus, mokesčio lengvatas, sankcijas už mokesčių įstatymų pažeidimus arba iš esmės pakeičiantys apmokestinimo tam tikru mokesčiu tvarką ar apmokestinimo teisinio reglamentavimo bei taikymo principus, įsigalioja ne anksčiau kaip po šešių mėnesių nuo oficialaus paskelbimo dienos. Ši nuostata netaikoma su atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu susijusiems įstatymams“.

Parlamentaras J. Razma taip pat pažymėjo, jog dėl vieno iš teikiamų naujų mokesčių įstatymų – Finansų rinkos dalyvio mokesčio – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė galimai viršijo savo įgaliojimus.

„Seimo Teisės departamentas savo išvadoje pažymėjo, kad Finansų rinkos dalyvių mokesčio projektas galimai prieštarauja Konstitucijai. Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) svarstė galimą prieštaravimą Konstitucijai ir komiteto nariai balsavo už teiginį, kad projektas prieštarauja Konstitucijai: „už“ balsavo vienas, kiti – susilaikė. Tuo remiantis TTK pirmininkė A. Širinksienė pateikė Seimui išvadą, kad projektas neprieštarauja Konstitucijai. Tačiau komiteto nariai nebalsavo už teiginį, kad projektas „neprieštarauja“ Konstitucijai. Todėl manome, kad Komiteto pirmininkė viršijo savo įgaliojimus suformuodama ir pateikdama Seimui Komiteto nuomonę“, – teigė J. Razma.

Seimo narys frakcijos vardu prašo komisijos išaiškinti, ar minėti įstatymų projektai gali įsigalioti ne anksčiau kaip po pusės metų nuo jų priėmimo, ir pateikti išvadą, ar TTK išvada dėl Finansų rinkos dalyvių mokesčio projekto pateikta teisėtai.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti