A. Navickas
2018.03.15

Dėl galimai paslėptos politinės reklamos ir supainiotų interesų – kreipimasis į VRK ir VTEK

A. Navickas kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl Kauno miesto tarybos nario Dainiaus Matijošaičio galimai paslėptos politinės reklamos.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Navickas kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl Kauno miesto tarybos nario Dainiaus Matijošaičio galimai paslėptos politinės reklamos.

Parlamentaras prašo ištirti, kokiu susitarimu remiantis Kauno miesto tarybos narys D. Matijošaitis reklamuoja UAB „Circle K Lietuva“ degalinių tinklo degalus „Miles Plus“ ir nustatyti, ar tai nėra paslėpta politinė reklama.

Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sūnus D. Matijošaitis sandorio dėl reklamos degalinių tinkle nėra nurodęs savo interesų deklaracijoje, todėl neaišku, kokio susitarimo pagrindu politikas tapo degalų reklamos veidu ir ar tai yra darbas už atlygį, ar barteriniai mainai. Negana to, Kauno miesto savivaldybė yra sudariusi degalų pirkimo sutartį su UAB „Circle K Lietuva“, o sutarties metinė vertė yra didžiausia iš visų Lietuvos savivaldybių, kurios perka kurą iš UAB „Circle K Lietuva“.

„Stebint politiko D. Matijošaičio dalyvavimą UAB „Circle K Lietuva“ degalų reklamos kampanijoje, kuri nėra viešai deklaruojama, kyla klausimas, ar tai nėra paslėpta politinė reklama? Kol kas taip pat neaišku, kokiu būdu įmonė atsilygino už reklaminę kampaniją ir ar Kauno mero V. Matijošaičio sūnaus, atstovaujančio tą pačią politinę jėgą, buvimas reklaminiu veidu įmonės, kuri turi didelės piniginės vertės sutartį su Kauno savivaldybe, nėra atsidėkojimas už sutartį ir ar nėra už ją atsiskaitoma galimai neskaidriais būdais? Dėl visų šių klausimų ir kreipiausi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad situacija būtų išsamiai ištirta ir įvertinta“, – teigė A. Navickas.

Parlamentaras taip pat kreipėsi ir į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydamas nustatyti, ar D. Matijošaitis nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

Kreipimesi Seimo narys klausia, kaip šis D. Matijošaičio tapimas UAB „Circle K Lietuva“ degalų reklamos veidu yra susijęs su faktu, kad jo tėvo vadovaujama Kauno miesto savivaldybė turi didelės piniginės vertės kontraktą su ta pačia įmone? Domimasi, ar D. Matijošaitis tinkamai vykdo įstatymą ir nėra kaip nors dalyvavęs sprendimuose, susijusiuose su UAB „Circle K Lietuva“, dėl ko galėjo būti supainioti viešieji ir privatūs interesai ir ar elgėsi taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra?

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti