2019.11.13

Dėl galimai supainiotų parlamentarų V. Ąžuolo ir T. Tomilino interesų – kreipimasis į Seimo etikos sargus

Dėl galimai supainiotų parlamentarų V. Ąžuolo ir T. Tomilino interesų – kreipimasis į Seimo etikos sargus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė dėl galimo kolegų parlamentarų Valiaus Ąžuolo ir Tomo Tomilino viešų ir privačių interesų konflikto kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Lapkričio 7 d. Seimo plenarinio posėdžio metu pateiktam Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projektui, kuris numato bankų ir kredito unijų apmokestinimą, jei jų turtas viršija 300 milijonų eurų, pritarė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas bei Seimo narys Tomas Tomilinas. Pagal įstatymo projektą, tokių bankų ir kredito unijų turtas būtų apmokestinamas 0,03 procento mėnesiniu finansų rinkų dalyvių mokesčio tarifu.

Peržiūrėjus šių parlamentarų viešai prieinamas privačių interesų deklaracijas galima matyti, kad abu jie yra konkrečių kredito unijų pajininkai:

  • 2018 m. rugsėjo 26 d. pateiktoje privačių interesų deklaracijoje Seimo narys T. Tomilinas nurodo, kad nuo 2015-09-01 yra „Pareigūnų“ kredito unijos pajininkas;
  • 2019 m. liepos 8 d. pateiktoje privačių interesų deklaracijoje parlamentaras V. Ąžuolas nurodo, kad nuo 1998-06-27 yra kredito unijos „Tikroji viltis“ dalininkas bei buvęs stebėtojų tarybos narys.

Be to, kredito unijos „Tikroji viltis“, kurios dalininku yra Seimo narys V.Ąžuolas, vadovas yra Ramūnas Stonkus, kuris per 2019 m. savivaldos rinkimus kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu kandidatavo į savivaldybės mero postą Akmenėje ir kandidato anketoje Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje yra nurodęs, kad yra parlamentaro V. Ąžuolo visuomeninis konsultantas.

Seimo narė A. Gedvilienė kreipimesi prašo Komisijos įvertinti, ar balsuodami už šio įstatymo projekto pateikimą, Seimo nariai V. Ąžuolas ir T. Tomilinas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, nes balsuodami „už“, jie galimai gerina konkurencijos sąlygas finansų rinkos dalyviams, kurių dalininkais patys ir deklaruoja esantys.

„Lietuvoje registruotos kredito unijos dažniausiai nėra tokie dideli finansų rinkos dalyviai, kurių turto vertė viršytų Finansų rinkos dalyvių mokesčio įstatymo projekte nustatytą 300 milijonų eurų dydį. Pavyzdžiui, kredito unijos „Tikroji viltis“ deklaruotas turtas už 2018 m. ataskaitinį laikotarpį siekia beveik 12 milijonų eurų (11967 tūkst. eur.), o „Pareigūnų“ kredito unijos – 5 milijonus eurų (5019 tūkst. eur.). Todėl pagrįstai kyla abejonių dėl tokio kolegų sprendimo, ypač turint omenyje aplinkybes, jog patys priklauso kredito unijoms, kurių toks mokestis nepasiektų, o galimai pablogintų sąlygas unijų konkurentams “, – teigė A. Gedvilienė.

Kitos aktualijos

2020.08.10

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus

Parlamentarai P. Saudargas, A. Bilotaitė ir R. Petrauskienė prašo išsiaiškinti dėl Klaipėdos uoste įrengtų „Klasco“ sandėlių galimo potencialaus pavojaus
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti