2018.05.18

„Dėl galimo vaistinių tinklo veiklos iškreipimo – kreipimasis į Konkurencijos tarybą ir Ūkio ministeriją“

„Dėl galimo vaistinių tinklo veiklos iškreipimo – kreipimasis į Konkurencijos tarybą ir Ūkio ministeriją“.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Antanas Matulas ir Irena Degutienė kreipėsi į Konkurencijos tarybos pirmininką Šarūną Keserauską ir ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių dėl farmacijos įstatymo pataisų, kuriomis norima suniveliuoti ligoninių vaistinių bei visuomenės vaistinių vykdomą veiklą.

Balandžio 4 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės pateiktose ir po pateikimo priimtose pataisose siūloma leisti parduoti vaistinius preparatus tiek ligoninės vaistinėms, tiek visuomenės vaistinėms. Seimas net nesutiko kreiptis į Vyriausybę dėl įstatymo projekto išvados. Taip pat negautas Europos Komisijos pritarimas, kuris yra privalomas vadovaujantis Europos Sąjungos direktyvomis, prieš keičiant reguliavimą, kuris galimai pakeis vidaus rinką ir konkurencinę aplinką.

Parlamentarai kreipimesi prašo susipažinti su minėtomis pataisomis ir pateikti išvadą, ar projekte siūlomos nuostatos neprieštarauja Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktams ir nesudaro nevienodų konkurencinių sąlygų.

„Valstybė būdama ligoninių savininke ar viena iš dalininkių, skirdama savo turtą bei lėšas tinkamam steigiamų vaistinių ligoninėse funkcionavimui, atsiduria geresnėje padėtyje nei privatūs juridiniai asmenys, kurie vykdydami farmacinę veiklą jokio valstybinio finansavimo negauna. Todėl, kaip savo išvadose pažymi Europos teisės departamentas prie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos, siūlomas reglamentavimas galimai prieštarauja Konstitucijai, draudžiančiai gamybos ir rinkos monopolizavimą ir konkurencijos laisvės varžymą. Kreipėmės į Konkurencijos tarybą ir ūkio ministeriją dėl galimų įstatymų pažeidimų, kadangi toks valstybinių vaistinių steigimas ir išlaikymas pareikalaus daug papildomu lėšų, kurios dabar skiriamos ligonių gydymui“, – teigė A. Matulas.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti