2020.01.14

Dėl iki šiol neišaiškinto taršos atvejo Kaune – klausimai Aplinkos apsaugos departamentui

Dėl iki šiol neišaiškinto taršos atvejo Kaune – klausimai Aplinkos apsaugos departamentui

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Aistė Gedvilienė ir Paulius Saudargas kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos dėl Girstupio upelio Kaune.

Į Seimo aplinkos apsaugos komiteto narius A. Gedvilienę ir P. Saudargą kreipėsi kauniečiai, dėl Girstupio upelio, kurio didžioji dalis yra po žeme, o atviras jo ruožas stebimas Kaune esančiame Adomo Mickevičiaus slėnyje, taršos ir blogos vandens kokybės. Miestiečių teigimu, Girstupį teršia ne tik paviršiniai vandenys, bet ir privačių namų kvartalai, kitų pastatų savininkai, kurių nevalytos nuotekos galimai patenka į upelį.  Paslaptingos upelio taršos iki šiol niekas – nei savivaldybė, nei atsakingos institucijos – neišsprendžia, nors anot kauniečių, tai vieša paslaptis, negana to, Girstupio upelis įteka į Nemuną, todėl galimai teršia ir šią didžiausią Lietuvos upę bei Kuršių marias.

Seimo nariai A. Gedvilienė ir P. Saudargas, reaguodami į viešojoje erdvėje prieinamą informaciją ir kauniečių skundus, kreipiasi į Aplinkos apsaugos departamentą prašydami atsakyti, kokie patikrinimai Girstupio upelio taršai nustatyti buvo vykdomi ir kokie pažeidimai užfiksuoti? Domimasi, kokios įmonės ar privatūs asmenys yra nustatyti kaip galimi teršėjai bei kas yra gavę baudas? Klausiama, kokių veiksmų buvo imtasi nustatytiems pažeidimams ir užfiksuotai taršai pašalinti? Galų gale teiraujamasi, kaip planuojama apsaugoti šį upelį nuo aplinkosauginių pažeidimų ir taršos ateityje?

„Kauniečiai jau ne vienerius metus skundžiasi Girstupio upelio blogu kvapu ir vizualiai nešvariu vandeniu, dauguma yra girdėję apie nevalytų nuotekų išleidimą į jį, todėl svarbu kuo greičiau reaguoti ir gauti visus atsakymus, kad būtų rasti galimi teršėjai. Aiškėjant ekologiniams nusikaltimams, žmonės pradeda nepasitikėti aplinkos apsaugos sistema, todėl natūralu, kad kelia klausimus ir siekia apginti gamtą. Tai rodo, kad visuomenė yra pilietiška ir neabejinga aplinkos apsaugai ir kokybei, todėl turime siekti, kad jų skundai ir pateikiama informacija būtų išgirsta ir įvertinta“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Kitos aktualijos

2020.06.03

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE

Jaunimas protestuos prie Vyriausybės prieš išdavikišką susitarimą dėl Astravo AE
Skaityti daugiau
2020.06.03

Siūloma įpareigoti asocijuotas struktūras, norinčias vykdyti lobistinę veiklą, registruotis lobistais

Siūloma įpareigoti asocijuotas struktūras, norinčias vykdyti lobistinę veiklą, registruotis lobistais
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti