2017.11.23

Dėl įtemptos situacijos Kultūros ministerijoje – atviras laiškas S. Skverneliui

Ministro Pirmininko prašoma imtis lyderystės dėl ministerijoje vykstančios reorganizacijos, primenant, jog pertvarka vyksta drastiškai, nėra laikomasi nustatytų terminų, o vadovybė ignoruoja viešosios politikos normas.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis atviru laišku kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl įtemptos situacijos Kultūros ministerijoje.

Ministro Pirmininko prašoma imtis lyderystės dėl ministerijoje vykstančios reorganizacijos, primenant, jog pertvarka vyksta drastiškai, nėra laikomasi nustatytų terminų, o vadovybė ignoruoja viešosios politikos normas. Taip pat daug klausimų kelia reorganizacijos neatitikimas su keliais pagrindiniais valstybės tarnybą reglamentuojančiais įstatymais – Lietuvos Respublikos Viešojo administravimo ir Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos.

Negana to, viceministras G. Andriulionis spalio 18 d. Seimo Kultūros komiteto posėdyje teigė, jog darbuotojų etatų klausimas bus išspręstas per lapkričio mėnesį, o  ministerija susitikimo metu su profsąjungos valdyba pažadėjo, kad darbuotojams atsakymą duos iki lapkričio 15 dienos. Tačiau iki šiol darbuotojai gyvena nežinioje, nes situacija nepaaiškėjo ir sunku prognozuoti, kada pasikeis.

„Jūsų Vyriausybė ir valdančioji koalicija darbą pradėjo pažadėdama, kad kultūra taps žymiai svarbesnė valstybės politinio gyvenimo dalis. Kalbėjote apie apleistą kultūros sektorių — nuo šalies kultūros vizijos iki infrastruktūros ir kultūros darbuotojų. Šiandien ministerija valdoma nekreipiant dėmesio nei į elementariausius etikos standartus, nei į teisinę bazę, nei į teisėtus ministerijos darbuotojų lūkesčius. Sutinku, kad reorganizacija Kultūros ministerijoje yra reikalinga. Sutinku, kad reikia kelti tiek darbo kokybę, tiek valstybės tarnybos prestižą. Visgi, tokia reorganizacija, kokia yra vykdoma šiuo metu, prisidės nebent prie dar didesnio chaoso kultūros srityje“, – laiške rašo V. Kernagis.  

Seimo Kultūros komiteto narys prašo S. Skvernelio parodyti, jog Jam ne vis vien, kokie procesai vyksta Kultūros ministerijoje ir įtikinti kultūros ministrę pradėti reorganizacijos procesą iš naujo – skaidriai, atidžiau interpretuojant įstatymus ir, svarbiausiai, neignoruojant Kultūros ministerijos darbuotojų.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
2020.06.01

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti