2020.01.16

Dėl J. Narkevičiaus skirstytų lėšų keliams – kreipimasis į VTEK

Dėl J. Narkevičiaus skirstytų lėšų keliams – kreipimasis į VTEK

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė, reaguodama į portalo 15MIN informaciją, kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus galimo Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo, skirstant lėšas keliams Vilniaus rajone.

„Asfalto tema tampa vis klampesnė. Ministras ir jo aplinkos asmenys yra Lietuvos lenkų sąjungos nariai, ministras skiria lėšas Vilniaus rajonui, kurio vadovė irgi šios organizacijos narė. Viešai skelbiama informacija leidžia daryti prielaidą, kad ministras dėl šiam rajonui skirtų lėšų turi interesų konfliktą. Privalome gauti viešą teisinį įvertinimą, ar ministras neprivalėjo nusišalinti spręsdamas klausimus, kurie realiai tiesiogiai naudingi jam politiškai“, – sakė TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė.

Seimo narė prašo VTEK aiškintis, ar ministras J. Narkevičius, rengdamas, dalyvaudamas ir priimdamas sprendimus „Dėl 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“ nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo. Vyriausybei teikiamą nutarimo projektą ir su tuo susijusią medžiagą pasirašė ministras J. Narkevič. Susisiekimo ministras sprendimą pristatė Vyriausybės posėdžio metu ir dėl jo balsavo kartu su visais ministrų kabineto nariais. J. Narkevič, pasirašydamas dokumentus ir pristatydamas sprendimą, nurodė, jog buvo nagrinėtas kiekvienas pasiūlymas, kiekvienas projektas.

Pasak A. Gedvilienės, portale LRT.LT 2019-12-02 publikuoto straipsnio „Aiškėja naujos detalės dėl premjero gatvės remonto: papildomas finansavimas – be paraiškos ir prašomos sumos“ paaiškėjo aplinkybės, kad Vilniaus rajono savivaldybei ir Trakų rajono savivaldybei buvo papildomai skirta lėšų iš KPPP, nes buvo gauti tik šių savivaldybių administracijų prašymai, o tautinių mažumų gausiai gyvenamoms kitos keturios savivaldybės net nebuvo informuotos, jog gali prašyti papildomų lėšų.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad jis yra Lietuvos lenkų sąjungos narys, o iš viešai prieinamos informacijos matyti, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius yra Lietuvos lenkų sąjungos filialo Trakų rajono skyriaus pirmininkas, nors tai nėra nurodyta privačių interesų deklaracijoje. Atkreiptinas dėmesys, kad Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst privačių interesų deklaracijoje nurodžiusi, jog ji yra Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė.

Minėtų aplinkybių visuma leidžia kilti pagrįstoms abejonėms, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius priimdamas sprendimus dėl lėšų skyrimo Vilniaus rajono savivaldybei, kurios merė Marija Rekst yra asociacijos Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė ir pats priklausydamas minėtai asociacijai, negalėjo likti objektyvus ir nešališkas.

Kitos aktualijos

2020.07.03

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“
Skaityti daugiau
2020.07.03

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti