M. Navickienė
2018.05.03

Dėl klausimus keliančių ministro B. Markausko pareigų suderinimo – kreipimasis į etikos sargus

Dėl klausimus keliančių ministro B. Markausko pareigų suderinimo – kreipimasis į etikos sargus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario Broniaus Markausko parlamentinių pareigų suderinamumo su kitomis veiklomis.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog Bronius Markauskas yra nenutraukęs ryšių su Kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitetu bei Pieno gamintojų asociacijos taryba. Taip pat yra žinoma, kad informacija apie nenutrauktus ministro ryšius su minėtais juridiniais asmenimis pateikiama Registrų centro išrašuose.

Parlamentarė M. Navickienė kreipimesi prašo išaiškinti, ar B. Markauskas dalyvaudamas kolegialiuose valdymo ir (ar) kontrolės organuose ėjo pareigas Kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitete bei Pieno gamintojų asociacijos taryboje, einant Seimo nario pareigas?

Jeigu B. Markauskas dalyvaudamas kolegialiuose valdymo ir (ar) kontrolės organuose (įskaitant, bet neapsiribojant pavedimais, atstovavimu, kontrolės ar priežiūros funkcijomis) ėjo pareigas Kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitete bei Pieno gamintojų asociacijos taryboje, prašoma išaiškinti, ar tokio pobūdžio teisiniai santykiai savo turiniu yra suderinami su Seimo nario pareigomis?

„Seimo nario pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis, išskyrus jo pareigas Seime. Tai – pamatinė Seimo nario darbo dalis, kuri aiškiai ir be jokių interpretacijų yra apibrėžta Lietuvos Konstitucijoje. Šiuos žadžius tarėme visi, sakydami Seimo nario priesaiką. Manau, kad negali būti jokių išimčių, o visos kvestionuotinos aplinkybės turi būti griežtai įvertintos ir patikrintos atitinkamų institucijų“, – teigė Monika Navickienė.

Kreipimesi taip pat prašoma pateikti duomenis, kada B. Markausko teisinio pobūdžio santykiai ar kitos pareigos su Kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitetu bei Pieno gamintojų asociacijos taryba buvo realiai nutraukti?

Galų gale klausiama, ar egzistuoja faktiniai duomenys, patvirtinantys darbinio pobūdžio santykių ar kitų pareigų su Kredito unijos „Gargždų taupa“ paskolų komitetu bei Pieno gamintojų asociacijos taryba nutraukimą? Jeigu egzistuoja, prašoma juos pateikti atsakant į kreipimąsi.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti