D. Kreivys
2019.02.05

Dėl nacionalinio stadiono konkurso siūlomas Seimo antikorupcinis tyrimas ir svarstoma dėl interpeliacijos P. Poderskiui

Dėl nacionalinio stadiono konkurso siūlomas Seimo antikorupcinis tyrimas ir svarstoma dėl interpeliacijos P. Poderskiui

Šiandien konservatoriai Dainius Kreivys ir Valdas Benkunskas dėl paaiškėjusių skandalingų Vilniaus nacionalinio stadiono aplinkybių surengė spaudos konferenciją. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai kėlė klausimus dėl tolesnio stadiono projekto likimo ir pristatė jų inicijuojamus politinius veiksmus bei kreipimusis į parlamentinės kontrolės institucijas. TS-LKD frakcija Vilniaus miesto savivaldybės taryboje taip pat galimai sieks administracijos direktoriaus Povilo Poderskio interpeliacijos.

Anot Seimo nario D. Kreivio, klausimas yra nacionalinis, todėl jis išsiuntė paklausimus tiek Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, tiek Premjerui Sauliui Skverneliui: „Nacionalinio stadiono projekto vertė – beveik 100 mln. eurų, o dalį šių lėšų skiria Vyriausybė, todėl tai nėra vien savivaldybės reikalas. Šiame konkurse akivaizdžiai nebuvo užtikrinta derama konkurencija, jame nebuvo objektyvios projekto vykdytojų atrankos. Vien dėl to konkurso negalima laikyti skaidriu ir atspindinčiu realią kainą. Ką matome neseniai pasirodžiusioje informacijoje, kad už skaidrumo reikalavimų slypi dideli liūdnai pagarsėjusio koncerno interesai. Siekiant kuo nuodugniau išsiaiškinti padėtį, kreipsimės į Seimo antikorupcinę komisiją“, – teigė parlamentaras D. Kreivys.

Pasak Vilniaus savivaldybės TS-LKD frakcijos seniūno Valdo Benkunsko, jeigu miesto vadovybė neatsakys į visus jiems išsiųstus klausimus, TS-LKD frakcija Taryboje sieks administracijos direktoriaus P. Poderskio interpeliacijos: „Panašu, kad didžiuosiuose Vilniaus miesto vadovybės vykdomuose projektuose vis dar kyšo „Rubicono” ausys. Pateikėme eilę klausimų Vilniaus merui. Jeigu negausime atsakymų ir nebus paneigtos visos abejonės dėl galimo neskaidrumo ar net korupcijos, tuomet neatmetame galimybės, kad pradėsime procedūras dėl administracijos direktoriaus P. Poderskio interpeliacijos“, – teigė V. Benkunskas.

Pirmadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad nacionalinio stadiono konkurso koncesijos komisijos posėdžiuose dalyvavo bendrovėje ICOR aukštas pareigas užimančio Igno Krasausko brolis Kipras Krasauskas, anksčiau pats dirbęs šio koncerno įmonėse ir šiuo metu užimantis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjo pareigas.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti