2018.06.21

Dėl planų Vilniaus atliekas deginti Kaune – kreipimasis į Kauno miesto merą V. Matijošaitį

Dėl planų Vilniaus atliekas deginti Kaune – kreipimasis į Kauno miesto merą V. Matijošaitį

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad Vyriausybė drauge su „Lietuvos energija“ nutarė pusę Vilniuje sukauptų komunalinių ir pramoninių atliekų (apie 80 tūkst. tonų per metus) deginti Kaune, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Kauno miesto Taryboje kreipėsi į merą Visvaldą Matijošaitį.

Įgyvendinus tokį Vyriausybės siūlymą, Kauno kogeneracinėje jėgainėje būtų deginama net 40 proc. daugiau atliekų, nei skelbta iki šiol. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, tokie sprendimai priimti, siekiant išvengti taršos Vilniuje ir nebloginti vilniečių gyvenimo kokybės. Pagrįstai kyla klausimas, kodėl buvo nuspręsta dalį Vilniuje surinkto atliekų srauto pervežti deginti būtent į Kauną? Taip pat lieka neaišku, ar naujoji Kauno jėgainė yra pajėgi saugiai sudeginti tokį kiekį atliekų, ar tai nepakenks kauniečių sveikatai ir neturės neigiamo poveikio aplinkai ir gamtai?

„Neramina planuojami pokyčiai Kauno kogeneracinės jėgainės apkrovose. Vyriausybės planai pusę Vilniaus šiukšlių deginimui nukreipti į Kauną – sunkiai paaiškinami. Nesuprantama, kodėl Premjerui Vilniaus gyventojų sveikatos ir gyvenimo kokybė yra svarbesnė nei kauniečių“, – kalbėjo opozicinės TS-LKD frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, TS-LKD frakcija kreipimesi prašo informuoti, ar naujieji Vyriausybės planai dėl Vilniaus atliekų deginimo Kaune buvo pristatyti Kauno miesto vadovams ir sulaukė jų pritarimo. Taip pat prašoma apginti kauniečių teisę į sveikatą bei švarią aplinką, išsakant savo griežtą poziciją Vyriausybei dėl Vilniaus atliekų gabenimo į Kauną.

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti