2018.01.16

Dėl savo drąsos paviešinti įstatymų pažeidimus pranešėjai jau bauginami teismais

A. Bilotaitė reiškia susirūpinimą dėl pranešėjams daromo spaudimo siekiant užgniaužti norą atskleisti korupciją ir kitus įstatymų pažeidimus darbovietėje.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja  Agnė Bilotaitė reiškia susirūpinimą dėl pranešėjams daromo spaudimo siekiant užgniaužti norą atskleisti korupciją ir kitus įstatymų pažeidimus darbovietėje.

Apie įstatymų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje prabilusi Rasa Kazėnienė, pasak parlamentarės, jau tapo tokio spaudimo auka. Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriuje dirbančią R. Kazėnienę į teismą dėl garbės ir orumo pažeidimo padavė verslininkai, apie kurių galimus viešųjų pirkimų pažeidimus pernai buvo paskelbta viešai. Antradienį Vilniaus apygardos teismas turi priimti sprendimą, ar priimti pareiškėjų ieškinį.

„Tokiais veiksmais labai aiškiai bandoma įbauginti žmogų, kuris siekia teisingumo. Taip siunčiama žinia visiems esamiems ir būsimiems pranešėjams, kurie išdrįs paviešinti korupcijos atvejus ir kitus įstatymų pažeidimus savo darbovietėje“, – teigia A. Bilotaitė.

Pernai lapkričio 28 dieną Seimas priėmė Pranešėjų apsaugos įstatymą, kuris užtikrins teisinę apsaugą pranešėjams, tačiau jis įsigalios nuo kitų metų sausio. Kol įstatymas neveikia, A. Bilotaitė žada kreiptis į Teisingumo ministeriją prašydama užtikrinti R. Kazėnienei teisinę pagalbą.

„R. Kazėnienė atskleidė pažeidimus ministerijai pavaldžiose įstaigose. Dėl jos atkaklumo ir ryžto valstybė susigrąžins dideles pinigų sumas. Tad manau, kad Teisingumo ministerijos pareiga padėti šiam žmogui atlaikyti suinteresuotų asmenų spaudimą ir piktavališkus veiksmus jos atžvilgiu. Ministerija ir ministrė Milda Vainiutė labai daug prisidėjo, kad Pranešėjų apsaugos įstatymas būtų kuo greičiau parengtas ir priimtas, tad viliuosi, kad ir šiuo atveju ministerija priims teisingus sprendimus“, –  sako A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY