J. Razma
2019.07.17

Dėl Seimo pirmininko neveiksnumo ir Statuto pažeidimo – kreipimasis į Etikos sargus

Dėl Seimo pirmininko neveiksnumo ir Statuto pažeidimo – kreipimasis į Etikos sargus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, nes jau daugiau kaip du mėnesius nesulaukia Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atsakymo į klausimus apie šalia Seimo rūmų planuojamą kurti Lankytojų centrą ir su juo susijusios rezoliucijos neteisėtą išbraukimą iš Seimo darbotvarkės.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, jog Seimo valdyba priėmė sprendimą atsilaisvinusiose SEB bankui nuomotose patalpose kurti Lankytojų centrą, Seimo narys J. Razma dar balandžio 29 d. elektroniniu paštu pateikė klausimus Seimo pirmininkui dėl papildomos informacijos pateikimo. 

Parlamentaras klausė, kokio ploto patalpos tam bus panaudotos, kokios prognozuojamos metinės jų išlaikymo išlaidos? Taip pat klausta, ar buvo nagrinėta galimybė tokį centrą įkurti Seimo rūmuose. Kartu domėtasi, kiek etatų numatoma įsteigti Lankytojų centre bei kokia planuojami bendri metiniai centro išlaikymo kaštai? Galų gale teirautasi, kaip šio centro steigimas dera su deklaruojama biudžetinių išlaidų taupymo politika, kas parengė Centro įkūrimo koncepciją, tačiau atsakymai taip ir nebuvo gauti. 

Seimo narys J. Razma taip pat parengė rezoliucijos projektą, kuriuo siūloma šias nenaudojamas patalpas perduoti Turto bankui. Vadovaujantis Seimo statuto 92 straipsnio 1 dalimi net du kartus buvo surinkti 47 parlamentarų parašai dėl rezoliucijos projekto privalomo įrašymo į artimiausio Seimo posėdžio darbotvarkę, tačiau abu kartus posėdžio pradžioje Lietuvos valstiečių-žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos siūlymu Seimas balsų dauguma minėtą rezoliucijos projektą iš Seimo darbotvarkės išbraukė.

„Tokiu būdu buvo šiurkščiai pažeista Seimo statuto 92 str. 1 dalis, kuri privalomai reikalauja projektą įrašyti į darbotvarkę, o ne į darbotvarkės projektą, net privalomai nurodant jam skirtą svarstymo laiką. Posėdžiui pirmininkavęs Seimo pirmininkas V. Pranckietis privalėjo užtikrinti Seimo statuto laikymąsi ir neteikti balsavimui Statutui prieštaraujančio frakcijos siūlymo išbraukti iš darbotvarkės projektą, dėl kurio surinkti 47 parašai“, – pažymėjo J. Razma. 

Remiantis šiais faktais, parlamentaras J. Razma kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas įvertinti tokį Seimo pirmininko elgesį ir reikalauti atsakyti į pateiktus klausimus bei įvertinus V. Pranckiečio neveikimą reikalauti, jog rezoliucijos projektas būtų ne tik įrašytas į darbotvarkę, bet ir tinkamai apsvarstytas. 

Primename, jog Seimo statuto 92 straipsnio 1 dalis numato: „Ne mažesnės kaip 1/3 Seimo narių grupės raštišku reikalavimu klausimas į sesijos darbų programą, savaitės ar kitos dienos darbotvarkę įrašomas privalomai, jeigu jis yra parengtas ir svarstyti pasirengta šio statuto numatyta tvarka. Tokiam klausimui svarstyti skiriama ne daugiau kaip 1,5 valandos, jeigu Seimas šio laiko nenusprendžia pratęsti.“

Kitos aktualijos

D. Asanavičiūtė
2021.03.02

Dėl būtinybės užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą šeimoms, auginančioms specialių poreikių turinčius vaikus

Dėl būtinybės užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą šeimoms, auginančioms specialių poreikių turinčius vaikus
Skaityti daugiau
A. Gedvilienė
2021.03.02

Seime vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės

Seime vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti