2018.07.02

Dėl selektyvaus teisės aktų taikymo – kreipimasis į kultūros ministrę

Dėl selektyvaus teisės aktų taikymo – kreipimasis į kultūros ministrę.

Reaguodami į kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson pateiktą informaciją apie profesionalaus scenos meno įstaigose vykdomus tyrimus dėl į vadovaujančias pareigas (išskyrus vadovą) priimtų asmenų priėmimo be konkurso, Seimo narių grupė kreipėsi į kultūros ministrę su prašymu pateikti tokio tyrimo pradėjimo pagrindą bei paaiškinti, kodėl ministerija, selektyviai pradėjusį tyrimą, netaiko to paties teisės akto taikymo visose Kultūros pavaldumo įstaigose, nors viešai yra žinoma, kad į vadovaujančias pareigas (išskyrus vadovą) asmenys yra priimti be konkurso absoliučiai visose profesionalaus scenos meno bei kitose Kultūros ministerijos pavaldumo įstaigose.

Tuo pačiu Seimo nariai, susirūpinę dėl kultūros ministrės veiksmais keliamos grėsmės tvariai kultūros įstaigų sistemai ir galimai sąmoningai keliamos sumaišties, klausia, kodėl Kultūros ministerija ignoruoja Lietuvos aukščiausiojo teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų 2017 m. kovo 17 d. priimtą nutartį, kurioje, aiškinant profesionalaus scenos meno įstatymo nuostatas, nurodoma, kad ,,<…> būtų neprotinga įstatymo nuostatas aiškinti kaip reglamentuojančias visų šios srities darbuotojų, jų vadovų darbo santykius, išskyrus teatro vadovo pavaduotojo. Taigi sistemiškai vertinant minėtų teisės aktų nuostatas darytina išvada, kad tik teatro vadovas privalo būti skiriamas į pareigas konkurso būdu. <…>“.

„Kultūros ministerijos pradėtas tyrimas dėl kultūros įstaigose pavaduotojų pareigas einančių asmenų atrodo gana miglotai. Yra tiriamos kelios įstaigos ir jose atrasta teisinių spragų, susijusių su šių įstaigų pavaduotojų skyrimu. Daryti toli siekiančias išvadas, ar didžiojoje dalyje kultūros laukų įstaigų pavaduotojai buvo skiriami ar atrinkti taip, kaip numato įstatymas, dar anksti. Galbūt didžiojoje dalyje įstaigų vyrauja teisinę raidę atitinkanti praktika, o galbūt ir ne. Su grupe Seimo narių mus domina situacija visose kultūros įstaigose – ar pavaduotojai skiriami konkurso būdu, ar pasitikėjimo bei kompetencijos tvarka. Šiandien iš Kultūros ministerijos prašome platesnio ir detalesnio tyrimo, kuris leistų susidaryti aiškesnį vaizdą“, – teigė Seimo Kultūros komiteto narys V. Kernagis.

Seimo narių grupės kreipimasis pridedamas.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
2020.06.01

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti