2019.12.23

Dėl Šilutės r. iš bendruomeninių vaikų globos namų vejamų vaikų – ministras L. Kukuraitis prašomas imtis veiksmų

Dėl Šilutės r. iš bendruomeninių vaikų globos namų vejamų vaikų – ministras L. Kukuraitis prašomas imtis veiksmų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį dėl Šilutės rajono mero stabdomo namo, kuriame įsikūrę Saugų globos namų vaikai pirkimo, prašydama įvertinti tokį elgesį, kai Šv. Kalėdų metu vaikams, vietoj ramaus švenčių laukimo, keliamas didžiulis stresas dėl galimybės prarasti savo namus.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog vykdant projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sukūrimo“ Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas Saugų vaikų globos namų direktorius 2018 m. rugsėjo mėn. pasirašė namo Ragainės g. 6 nuomos sutartį 15 mėnesių laikotarpiui. Taip pat buvo sudaryta preliminarioji namo su priklausiniais ir žeme pirkimo-pardavimo sutartis, pagal kurią Saugų vaikų globos namai įsipareigoja namą nupirkti iki 2020 m. sausio 5 d. Namo pirkimui pagal projektą „Bendruomeninių vaikų globos namų tinklo plėtra Šilutės rajone“ yra numatytas finansavimas Tačiau prieš pat sueinant pirkimo terminui Šilutės rajono meras nurodo, kad bendruomeniniai globos namai negali būti įkurdinami minėtame name, nes jis yra Šilutės mieste, o ne rajone.

Anot parlamentarės, Šilutės rajono meras stabdo Saugų vaikų globos namų išnuomoto namo Ragainės g. 6, Šilutėje, pirkimo procedūrą, todėl ji prašo ministro L. Kukuraičio imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų užtikrinti ten gyvenančių vaikų interesai ir teisės.

„Vertinant situaciją panašu, kad pačių vaikų interesai ir jų gyvenimo sąlygų užtikrinimas nėra savivaldybės prioritetas. Vietoj siekio užtikrinti likimo nuskriaustiems vaikams gražias šventes, savivaldybės meras nepadaro nieko, jog vaikų namai, kuriuose jie jau įsitvirtino, būtų išsaugoti.  Pakartotinis vaikų iškėlimas iš miesto į rajoną sukeltų neigiamas pasekmes tiek integravimosi, tiek vaikų psichologinio saugumo aspektai, tačiau apie tai, akivaizdu, meras negalvoja. Todėl kreipiuosi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą, kad šis užtikrintų, jog vaikai iš savo namų nebūtų iškelti“, – padėtį komentavo M. Navickienė.

Parlamentarė ministro klausia, kaip yra užtikrinama, kad visoje Lietuvoje vykdomos globos namų pertvarkos metu būtų kuo mažiau žalojami ir taip jautrūs globos namų vaikai? Ar galiojanti perkėlimo tvarka tikrai garantuoja geriausius sprendimus perkeliamiems vaikams? Domimasi, kokių konkrečių veiksmų bus imtasi, kad būtų užtikrinti šių vaikų interesai gyventi savo namuose Ragainės g. 6, Šilutėje?

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti