M. Navickienė
2019.10.07

Dėl socialinių darbuotojų padėties – raginimai veikti socialinės apsaugos ir darbo ministrui

Dėl socialinių darbuotojų padėties – raginimai veikti socialinės apsaugos ir darbo ministrui

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį dėl socialinių darbuotojų darbo sąlygų.

Praėjusią savaitę Apskritojo stalo diskusijoje, kurią organizavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė M. Navickienė, sudalyvavęs ministras L. Kukuraitis minėjo, jog didele problema išlieka atlyginimų ir darbo sąlygų netolygumai skirtingose savivaldybėse dėl per menkos ministerijos kontrolės – ne visose savivaldybėse vykdoma kolektyvinė socialinių darbuotojų darbo sutartis, taip pat nėra aiškus jų skaičius.

Taip pat didele problema išlieka socialinių darbuotojų jungimasis į asocijuotas struktūras, kuriose galima būtų kartu derėtis dėl darbo sąlygų  bei savo interesų. Tačiau, anot M. Navickienės, ministras nepaminėjo, jog Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija negali inicijuoti esminių pokyčių gyvendama tik iš nedidelių narių mokesčių – asociacijos pajamos siekia vos 10 000 Eur per metus.

Seimo narė M. Navickienė teigė, jog „nepanašu, kad buvo aktyviai dirbta ir populiarinat socialinio darbuotojo specialybę, siekiama pritraukti daugiau jaunų žmonių rinktis šią profesiją, o Vyriausybei pritarus siūlymui tobulinti Nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklos reguliavimą, stiprinant sektorių ir sudarant sąlygas įkurti NVO fondą – padaryta mažai, nors SADM yra tiesiogiai atsakinga už NVO teisės gauti valstybės ar savivaldybių finansavimą veiklai stiprinti įgyvendinimą. Trumpai tariant – problemų labai daug, o veikimo iš ministro – stinga“, – situaciją apibendrino M. Navickienė.

Parlamentarė kreipėsi į ministrą L. Kukuraitį ragindama imtis iniciatyvos ir sureguliuoti sistemą taip, jog kas ketvirtį būtų viešai skelbiama, kiek konkrečioje savivaldybėje yra socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų bei koks yra jų atlyginimų intervalas.

Taip pat siūloma apsvarstyti galimybę dar 2019 metais įtraukti į NVO Institucinio stiprinimo konkurso sąlygas galimybę dalyvauti NVO, vienijančioms socialinius darbuotojus ir atstovaujančioms jų interesus.

„Atsižvelgiant į socialinio darbo sferos problemas, kurias praėjusią savaitę aptarėme – menką socialinių darbuotojų apmokėjimą ir krentančią darbuotojų motyvaciją, akivaizdu, kad šiai profesinei bendruomenei yra būtina valstybės pagalba. Todėl kreipiuosi į ministrą ragindama pradėti socialinių darbuotojų aplinkos gerinimą ir problemų sprendimą“, – pažymėjo M. Navickienė.

Kartu kreipimesi ministerijos prašoma numatyti finansavimą tokioms veikloms, kaip lyderystės, atstovavimo, bendravimo su žiniasklaida mokymas, viešųjų ryšių iniciatyvoms, socialinio dialogo skatinimo veikloms, gebėjimų atstovauti savo interesus stiprinimui.

Galų gale M. Navickienė ragina ministeriją imtis aktyvių veiksmų ir organizuoti į jauną auditoriją orientuotą efektyvią viešųjų ryšių kampaniją siekiant pritraukti jaunus žmones rinktis socialinio darbuotojo profesiją.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų