D. Kreivys
I. Šimonytė
A. Navickas
2019.11.25

Dėl susisiekimo ministro galimai sulaužytų įstatymų nuostatų ir pažeisto viešojo intereso – kreipimasis į Generalinę prokuratūrą

Dėl susisiekimo ministro galimai sulaužytų įstatymų nuostatų ir pažeisto viešojo intereso – kreipimasis į Generalinę prokuratūrą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Dainius Kreivys, Ingrida Šimonytė ir Andrius Navickas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo po lapkričio 11 d. susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus priimto įsakymo skirti AB Lietuvos paštas valdybą naujai keturių metų kadencijai, taip galimai pažeidžiant teisės aktų reikalavimus dėl kandidatų nepriklausomumo ir atrankos kriterijų.

Susisiekimo ministras lapkričio 11d. įsakymo Nr. 3-506 1 punktu atšaukė iš AB Lietuvos pašto valdybos narius – N. Datkūną, G. Jukną, D. Merkiną, J. Laskauskienę, J. Stanišauskienę, o 2 punktu nuo lapkričio 26 d. naujai 4 metų kadencijai išrinko: Saulių Kerzą – Susisiekimo ministerijos Biudžeto ir investicijų departamento direktorių; Romą Andruškevičienę – Susisiekimo ministerijos Valstybės turto ir įmonių valdymo skyriaus vedėją; Povilą Drižą – Susisiekimo ministerijos Teisės ir personalo skyriaus patarėją; Janiną Laskauskienę – Susisiekimo ministerijos Valstybės turto ir įmonių valdymo skyriaus patarėją; Remigijų Šerį – AB Lietuvos radijo ir televizijos centro generalinį direktorių. To paties įsakymo 3 punktu nustatyta, kad naujai išrinkti valdybos nariai pradeda eiti valdybos narių pareigas, kai yra gautas Lietuvos banko pritarimas dėl jų tinkamumo.

Parlamentarai pažymi, jog AB Lietuvos paštas valdyba, pagal įstatų 24 punktą – kolegialus bendrovės valdymo organas, sudaryta iš 5 narių, kurių dauguma (3 ir daugiau) turi būti nepriklausomi. Valdybos nario atrankos tvarka ir nepriklausomumo reikalavimai yra nustatyti Vyriausybės nutarimu. Tai reiškia, kad atsistatydinus AB Lietuvos pašto valdybai, susisiekimo ministras turėjo laikytis aprašo reikalavimų ir inicijuoti nepriklausomų kandidatų į valdybos narius atranką. Tačiau ministras J. Narkevičius ne tik neinicijavo ir nevykdė atrankos, bet ir paskyrė AB Lietuvos pašto valdybos nariais 4 Susisiekimo ministerijos valstybės tarnautojus, kurie neatitinka nepriklausomumo reikalavimo, nustatyto aprašo 11.1. punkte – nebūti tos įmonės, į kurios kolegialų organą pretenduoja, atranką inicijuojančio subjekto ar jam pavaldaus juridinio asmens valstybės tarnautojais ar darbuotojais ir paskutinius vienerius metus turi būti nėję tokių pareigų.

„Reikalavimu vykdyti atranką ir išrinkti nepriklausomus valdybos siekiama, kad būtų užtikrintas bendrovės valdymo teisėtumas ir būtų išrinkti kompetentingi valdybos nariai. Jie turi turėti ne tik aukščiausius profesinius įgūdžius, bet ir pasižymėti atskirų sričių kompetenciniais gebėjimais. Ministras Jaroslavas Narkevičiaus akivaizdžiai pažeidė teisės aktuose imperatyviai nustatytą valdybos narių nepriklausomumo reikalavimą. O kartu pažeistas ir viešasis interesas. Prokuratūra turėtų įvertinti tokius ministro veiksmus, vedančius prie teisinio nihilizmo“, – pažymėjo D. Kreivys.

Parlamentarų grupė kreipimesi į Generalinę prokuratūrą prašo prokuroro kreiptis į teismą su ieškiniu prašant panaikinti susisiekimo ministro J. Narkevičiaus lapkričio 11 d. įsakymo 2 ir 3 punktus bei prašyti teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones sustabdant susisiekimo ministro įsakymo Nr.3-506 vykdymą.

Prie Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų parlamentarų kreipimosi prisijungė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti