2020.07.29

Dėl trūkstamos pagalbos šeimoms su neišnešiotais naujagimiais – kreipimasis į Klaipėdos merą

Dėl trūkstamos pagalbos šeimoms su neišnešiotais naujagimiais – kreipimasis į Klaipėdos merą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską ir paragino nedelsiant spręsti problemas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, su kuriomis susiduria neišnešiotų naujagimių susilaukusios šeimos. 

Apie situaciją Klaipėdos universitetinėje ligoninėje  (KUL) Seimo narę informavo Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, kuri taip pat kreipėsi į ligoninės vadovybę, įstaigos steigėją Klaipėdos miesto savivaldybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją. 

Asociacijos vadovų teigimu, KUL Neišnešiotų naujagimių skyriuje šeimoms nėra teikiama privaloma psichologinė pagalba, trūksta geranoriško bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis siūlančiomis pagalbą, taip pat kitomis šalies gydymo įstaigomis, stinga profesionalaus ir jautraus čia dirbančių medikų bendravimo bei paramos sunkumus patiriančioms šeimoms. 

„Daugelis skyriaus medikų, kaip teigiama, kenčia nuo psichologinio perdegimo, dėl to yra nemotyvuoti, apatiški, nerodo pagarbos ir jautrumo skyriuje esančioms šeimoms, kai tokia pagalba joms ir naujagimiams gyvybiškai svarbi. Akivaizdu, kad tai jau nebėra įstaigos vidaus reikalas, tai mūsų visų reikalas – gelbėti tiek naujagimius, tiek jais besirūpinančius medikus“, – sako A. Bilotaitė.

Pasak Seimo narės, ši situacija atskleidžia tai, kad problemos KUL viduje nėra sprendžiamos arba sprendžiamos nepakankamai veiksmingai nepaisant į viešumą iškilusių čia dirbančių medikų skundų dėl patiriamo mobingo, blogos darbinės atmosferos, prastai organizuotų paslaugų karantino metu. 

„Akivaizdu, kad būdama ligoninės steigėja Klaipėdos miesto savivaldybė veikiau imitavo susirūpinimą ir problemų sprendimą, o šių, kaip matome, tik daugėja ir dėl to jau kenčia labiausiai pažeidžiami mūsų visuomenės nariai – naujagimiai“, – teigia A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti