2019.03.22

Dėl valstybės valdomų įmonių depolitizavimo pažeidimo – kreipimasis į ministrą V. Sinkevičių

Dėl valstybės valdomų įmonių depolitizavimo pažeidimo – kreipimasis į ministrą V. Sinkevičių.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi į ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių dėl valstybės valdomų įmonių veiklos depolitizavimo principo pažeidimų.

Remiantis Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijomis bei tarptautine gerąja valstybės įmonių valdymo patirtimi, Vyriausybės patvirtintose valstybės valdomų įmonių skaidrumo bei nuosavybės gairėse yra įtvirtinti tokių įmonių valdybų depolitizavimo bei jų nepriklausomumo principai. Lietuva šių principų laikytis įsipareigojo tapdama EPBO nare.

Parlamentaras D. Kreivys, atkreipdamas dėmesį, jog vykstantys rinkimai neaplenkia ir valstybės valdomų įmonių, ir kad kai kurie tokių įmonių vadovai dalyvavo rinkimuose, ekonomikos ir inovacijų ministro klausia, ar gerosios valstybės valdomų įmonių praktikos yra suderinamos su  šių įmonių vadovų dalyvavimu rinkimų kampanijose bei darbu politinėse pareigybėse?

Kartu domimasi, ar didžiausios valdančiąją koaliciją sudarančios partijos vadovo pastabos dėl to, kad įmonių valdybose „yra žmonių, kurie turi kažkokių neskaidrių interesų, <…> norėčiau išgirsti tos pačios valdybos narių, kodėl jie mano, kad reikia nušalinti uosto vadovą“ nėra laikytinas spaudimu VĮ Klaipėdos jūrų uostas valdybos nariams, ir ar tai nepažeidžia valdybų nepriklausomumo principo?

Taip pat klausiama, ar VĮ Klaipėdos jūrų uostas vadovo A.Vaitkaus bandymai įpainioti į savo karjeros aptarimus aukštus politinius pareigūnus „turiu kolegas, su kuriais ėjome į rinkimus <…> daugelio Seimo narių paklausiu, kokia jų nuomonė“, nėra valstybės įmonių depolitizavimo principo pažeidimas?

Galų gale domimasi, kaip atsakingos institucijos vadovas, kokių veiksmų imsitės, kad Lietuvoje būtų užtikrintas EPBO gerųjų valstybės valdomų įmonių praktikų, kurias įsipareigojome įgyvendinti tapdami šios organizacijos nare,  laikymasis?

„Vykstant šiems savivaldos rinkimams matėme pavojingų tendencijų, kai tam tikrų valstybės valdomų įmonių vadovai dalyvavo rinkimuose ir tapo politinio proceso dalyviais. Esant tokiai situacijai kyla grėsmė politizuoti įmonių valdybas, joms daryti spaudimą priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Todėl kreipiausi į ekonomikos ir inovacijų ministrą prašydamas atsakyti į klausimus, ar suderinami Lietuvos prisiimti EBPO įsipareigojimai ir toks vadovų veikimas“, – pažymėjo D. Kreivys.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti