2017.11.22

Dėl vilkinamo Kaišiadorių tilto modernizavimo – kreipimasis į susisiekimo ministrą R. Masiulį

Dar 2012 m. Kaišiadorių rajono savivaldybė buvo išdavusi statybos leidimą AB „Lietuvos geležinkeliai“ pėsčiųjų tilto modernizavimo projektui. 2016 m. ir 2017 m. Savivaldybė pakartotinai kreipėsi į „Lietuvos geležinkelius“, tačiau iki šiol projektas net nepradėtas įgyvendinti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį dėl pėsčiųjų tilto Kaišiadoryse modernizavimo.

Dar 2012 m. Kaišiadorių rajono savivaldybė buvo išdavusi statybos leidimą AB „Lietuvos geležinkeliai“ pėsčiųjų tilto modernizavimo projektui. Projekto sprendiniai apima pėsčiųjų tilto per geležinkelį modernizavimą, uždengiant jį ir laiptus, įrengiant tris liftus. Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija 2016 m. ir 2017 m. pakartotinai kreipėsi į „Lietuvos geležinkelius“, tačiau iki šiol projektas net nepradėtas įgyvendinti.

Parlamentarė kreipimesi į susisiekimo ministrą prašo išsiaiškinti ministerijai pavaldžios įstaigos AB „Lietuvos geležinkeliai“ galimybes ir įsipareigojimus modernizuoti pėsčiųjų tiltą Kaišiadorių mieste, siekiant išpildyti ne tik gyventojų ir svečių interesus, bet ir pagerinti judėjimo negalią turinčių asmenų teises, didesnę jų integraciją į visuomenės gyvenimą ir užtikrinti galimybes savarankiškai judėti.

Didžiausią susirūpinimą kelia ne tik tilto per geležinkelį būklė, bet ir visiškas neįgaliųjų teisių neužtikrinimas, kai tiltas, jungiantis dvi miesto dalis, tėra pasiekiamas laiptais – nėra jokių galimybių juo naudotis judėjimo negalią turintiems žmonėms, ne tik atvykstantiems ar išvykstantiems traukiniais, ketinantiems pasiekti peroną, bet ir norintiems iš vienos miesto dalies pasiekti kitą miesto dalį. Be to, nemodernizuotas pėsčiųjų tiltas sukelia nemažai keblumų senjorams, šeimoms su mažais vaikais, dviratininkams. Visuomenei tilto modernizavimo projektas buvo pristatytas, todėl gyventojai pagrįstai teiraujasi, kada bus atliekami tilto pertvarkymo darbai ir kada bus galima tikėtis susisiekimo pagerinimo“, – teigė Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Po Kaišiadorių savivaldybės kreipimosi šių metų rugsėjį, spalio 10 d. gautame „Lietuvos geležinkelių“ atsakyme pažymima apie galimybes tiltą perimti savivaldybės žinion, tačiau pėsčiųjų tiltas per geležinkelį – sudėtinė geležinkelio infrastruktūros dalis, priklausanti valstybės įmonei, prižiūrinčiai geležinkelio ruožą ir jo statinius kaip vientisą objektą. Šioje situacijoje savivaldybė nemato galimybės modernizuoti tiltą kaip atskirą objektą, tuo metu gyventojai kasdien patiria susisiekimo nepatogumą, o neįgalieji netgi galimai diskriminuojami suvaržant jų mobilumą.

„Pėsčiųjų tiltas Kaišiadoryse – tai tik vienas pavyzdys, todėl įvertinus jį, reiktų kompleksiškai peržiūrėti ir kitų Lietuvos miestų analogiškus statinius bei jų pritaikymą gyventojų, ypač neįgaliųjų, reikmėms“, – pastebi parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti