2018.08.03

Dėl VKR narės J. Valčiukienės tinkamumo eiti pareigas – kreipimasis į LVŽS frakcijos seniūną R. Karbauskį

Dėl VKR narės J. Valčiukienės tinkamumo eiti pareigas – kreipimasis į LVŽS frakcijos seniūną R. Karbauskį.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narės Jonės Valčiukienės tinkamumo užimti komisijos narės pareigas.

Rugpjūčio 1 d. posėdyje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad VRK narė J. Valčiukienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Nedeklaravusi ryšio tarp sutuoktinio ir R. Karbauskio, J. Valčiukienė dalyvavo VRK sprendžiant su R. Karbauskiu susijusius klausimus ir nuo šių klausimų nusišalino tik VTEK pradėjus tyrimą jos atžvilgiu.

Parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipimesi reikalauja priimti sprendimą nedelsiant atšaukti J. Valčiukienę iš VRK, kaip pažeidusią Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, o tuo pačiu ir sulaužiusią nario priesaiką.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino J. Valčiukienę pažeidus įstatymą. VRK narė aktyviai ginasi, tačiau iš tokių jos pastangų atrodo, kad ji sąmoningai nedeklaravo interesų, matyt, tikėdamasi, kad Seimas ir visuomenė nepastebės jos ryšio bei jos sutuoktinio tiesioginio ryšio su R. Karbauskiu ir „Agrokoncernu“, kurie yra tapę ne vieno VRK tyrimo objektu. Todėl raginu valstiečių-žaliųjų lyderį įvertinti taip pat ir savo vaidmenį, ir prisiimti atsakomybę už priesaiką sulaužiusią deleguotą pareigūnę“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kartu TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja pažymi, kad VRK narės J. Valčiukienės elgesys, pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, kelia abejones jos, kaip VRK narės, reputacija ir patikimumu.

Primename, kad J. Valčiukienė savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė aštuonių bendrovių (viena iš jų – UAB „Agrokoncernas“), kurių dalyviu jos sutuoktinis E. Valčiukas tapo, kai su R. Karbauskiu sudarė akcininko (pajininko) neturtinių teisių perleidimo sutartį. Perleidus neturtines teises, E. Valčiukas veikia kaip juridinio asmens aukščiausiojo valdymo organo vienintelis narys. Tai reiškia, kad jo sprendimai yra vienasmeniai ir galutiniai. VTEK vertinimu, E. Valčiukas tokiu būdu dalyvauja juridinio asmens veikloje ir turi teisę priimti sprendimus, o šios aplinkybės yra asmeninio suinteresuotumo sąvokos elementai ir privataus intereso šaltinis.

Kitos aktualijos

2020.01.22

G. Landsbergio laiškas bendražygiams

G. Landsbergio laiškas bendražygiams
Skaityti daugiau
2020.01.21

Pluoštinių kanapių įstatymas pagaliau keliauja į Seimo darbotvarkę

Pluoštinių kanapių įstatymas pagaliau keliauja į Seimo darbotvarkę
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti