2018.06.29

„Demokratija pavojuje, ji turi būti apginta“

„Demokratija pavojuje, ji turi būti apginta“

Matydamas rimtą pavojų šalies demokratijai ir tai, kad grėsmė jai kyla iš paties Lietuvos Respublikos Seimo, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl šiurkščių Seimo Statuto pažeidimų ir pastangų paminti demokratinę valstybės santvarką vakar vykusiame vakariniame Seimo posėdyje, svarstant Seimo nutarimą „Dėl nepasitikėjimo Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu Viliumi Semeška“.

Posėdyje buvo paprašyta pertraukos dėl svarstomo projekto, tačiau ši Statuto norma taikoma įstatymų projektams, o ne nutarimams.

„Galėtume sakyti, kad įvyko nesusipratimas neįsigilinus į Seimo Statutą, tačiau valdantieji nepaisė mūsų perspėjimų ir argumentų nedaryti klaidos, todėl manome, kad balsavimas dėl pertraukos buvo sąmoningai neteisėtas, –  sakė G. Landsbergis.

TS-LKD frakcijos seniūnas prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nešališkai ir objektyviai išnagrinėti šį šiurkštų procedūrinį pažeidimą ir pateikti išvadą dėl Seimo Statuto pažeidimo.

„Prievolė vienodai laikytis nustatytų taisyklių ir procedūrų tiek Seimo daugumai, tiek opozicijai, yra valstybės demokratinės sąrangos pagrindas. Manau, kad demokratija atsidūrė pavojuje ir ji turi būti apginta”, – apibendrino G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti