2020.01.15

„Diskriminuojančios Švietimo įstatymo nuostatos turi būti pakeistos“

„Diskriminuojančios Švietimo įstatymo nuostatos turi būti pakeistos“

Seimas po pateikimo pritarė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Justo Džiugelio kartu su kolegomis parengto Švietimo įstatymo pakeitimo projektui, kurio tikslas – pakeisti diskriminuojančias dabar galiojančio įstatymo nuostatas ir suteikti visiems vaikams galimybę mokytis ir įgyti išsilavinimą pagal gebėjimus.

Jau kuris laikas kalbama apie tai, kad švietimas turėtų tapti prioritetine šalies sritimi, tačiau tai dar toli gražu nėra pasiekta. Ne veltui rengiamas partijų susitarimas dėl švietimo, kuriame taip pat kalbama ir apie siekį naikinti diskriminuojančią Švietimo įstatymo nuostatą, leidžiančią rūšiuoti vaikus. Tačiau laukti formalaus susitarimo pasirašymo nėra racionalu. Juolab, kad J. Džiugelio iniciatyva Seime jau prieš metus šia tema buvo pradėtos diskusijos su įvairiausių su švietimu susijusių sričių specialistais, buvo rengiami pasitarimai ir konferencijos, atsižvelgta į profesionalų įžvalgas. Šis įstatymo pakeitimo projektas buvo aptartas ir Prezidentūroje. Dabar jam po pateikimo pritarta ir parlamente.

„Pateiktas Švietimo įstatymo pakeitimo projektas sprendžia dvi didžiules problemas. Jis aktualus vaikams su negalia, sunkiau besiverčiančių šeimų atžaloms, nedidelių miestelių ugdymo įstaigų auklėtiniams, kurie negauna tinkamos pagalbos. Lygiai taip pat jis liečia ir nepaprastai gabius vaikus, kurių gabumams vystyti taip reikia ypatingo ugdytojų dėmesio. Šias problemas gali išspręsti įtraukiojo švietimo sistema, – teigia J. Džiugelis. – Kitas, ne mažiau svarbus aspektas – auganti visuomenės nelygybė, kurią nuolat, taip pat ir praėjusiais metais savo rekomendacijose, skirtose Lietuvai, ypatingai akcentavo įvairios tarptautinės organizacijos. Viena iš tos augančios visuomenės nelygybės priežasčių – prasta, pasenusi švietimo sistema, kuri neatliepia šiuolaikiškos visuomenės poreikių. Taigi, privalome nuo diskusijų pereiti prie konkrečių darbų. Vienas iš jų ir yra pateiktas Švietimo įstatymo pakeitimo projektas“.

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti