2019.02.04

E. Gudišauskienė: „Kauno draustiniams iškilo pavojus“

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio suburta koalicija savivaldybėje užsimojo prieš Kauno kraštovaizdžio draustinius.

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio suburta koalicija savivaldybėje užsimojo prieš Kauno kraštovaizdžio draustinius. Rytoj Tarybos posėdžiui teikiami sprendimo projektai dėl Nemuno ir Nevėžio santakos bei Veršvos kraštovaizdžio draustinių specialiųjų planų koregavimo gali reikšti šių draustinių pabaigą. Todėl Kauno opozicija buriasi ir ketina priešintis šiems planams.

„Rytoj bus bandoma įtraukti netikėtą, nesuderintą su visuomene klausimą, kuriuo norima, cituoju, „koreguoti šių draustinių teritorijos tvarkymo režimus ir veiklos draustiniuose reglamentavimą“. Iš pirmo žvilgsnio tarsi viskas atrodo gerai, nes Savivaldybė yra šių draustinių steigėja. Tačiau skubos tvarka į darbotvarkę įtraukti klausimai kelia mūsų frakcijai daug abejonių ir nerimo“, – sako Kauno miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Specialiųjų planų koregavimo klausimus komitetams teikė ir taryboje pristatys Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius. „O kodėl ne Aplinkos apsaugos skyrius, kurio kompetencijoje ir yra saugomos teritorijos? Jau vien tai yra skandalinga ir „kvepia“ neskaidrumu. Neaišku, kas ir kokia apimtimi numatoma koreguoti. Specialiųjų planų koregavimo poreikis neargumentuotas, nepateikti nei grafiškai, nei raštu jokie galimi sprendiniai, į procedūrą neįtraukta Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos“, – vardija pažeidimus opozicinės frakcijos seniūnė.

Pasak E. Gudišauskienės, antradienio posėdyje ji frakcijos vardu pareikalaus nutraukti sprendimų priėmimo procedūrą, kadangi ši pradėta pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. „Sprendimai ruošiami neteikiant jokios informacijos nei visuomenei, nei Tarybos nariams. Jau girdime pasipiktinimą iš Lampėdžių bendruomenės – ši kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, Aplinkos ministeriją, Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, siekdama sprendimų stabdymo. Draustinių specialiųjų planų koregavimas gali realiai reikšti nei daug, nei mažai – visišką ar laipsnišką šių draustinių pabaigą. Jei valdantiesiems pasirodys, kad draustiniai kliudo jų numatytoms statyboms – Kaunas labai greitai neteks savo žaliojo rūbo“, – piktinasi TS-LKD frakcijos seniūnė.

Beje, sprendimų aiškinamuosiuose raštuose tiesiogiai nurodyta, kad joks antikorupcinis sprendimo vertinimas nebuvo atliktas. Todėl Kauno TS-LKD frakcija kels klausimą, ar šie sprendimai nėra galimai naudingi tiesiogiai su miesto meru ar savivaldybės administracijos pareigūnais susijusiais asmenimis, o taip pat kieno iniciatyva buvo atsisakyta antikorupcinio vertinimo.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti