2019.06.26

E. Gudišauskienė. Ko Kauno meras gali pamokyti ministrą

E. Gudišauskienė. Ko Kauno meras gali pamokyti ministrą

Balandžio mėnesį tvarkomomis miesto gatvėmis pasigirti mėgstantis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis rėžė kritikos susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui: „Juokinga, kai tai yra pagrindinė mūsų magistralė (Vilnius–Kaunas–Klaipėda – aut. past.) ir už Kryžkalnio link pajūrio kelias, asfalto danga primena man filmą, kurį žiūrėjau jaunystėje – „Smėlio karjerų generolai“. (…) Išgirdau, kad praėjusių metų Kelių direkcijos pinigų neįsisavinta. Ar nemoka susisiekimo ministras kelių tvarkyti? Tai atsiųskite jį į Kauną, į kursus“.

Laimei, ministras neskubėjo į kursus. O dabar galėjo atvažiuoti, pasižiūrėti: per miestą praūžus liūtims dešimtyje gatvių susmego asfaltas, o Zanavykų ir Kapsų gatvių sankryžoje atsivėrė didelė smegduobė. Smarkiai miestą „papuošė“ įgriuvos miesto centre – K. Donelaičio ir Kęstučio, A. Mickevičiaus ir Maironio gatvėse. Pirmosios dvi itin judrios, jomis kas pora minučių važiuoja viešasis miesto transportas, nenutrūksta automobilių srautai. Viešojoje erdvėje kauniečiai skundėsi, kad K. Donelaičio gatvės duobėje jau ne vienas vairuotojas prarado ratų gaubtus, patyrė nuostolių. Intensyvus eismas ir A. Mickevičiaus bei Maironio gatvėse, „sužiedinančiose“ judėjimą tarp vienakrypčių K. Donelaičio ir Kęstučio gatvių.

Raudonai balti įspėjimo ženklai apie pavojų badė vairuotojų akis, bet ne sąžinę tų, kieno maldelė išrašyta šimtuose geltonų skydų – „Kaunas tvarkosi“. Dažniausiai duobės atsiranda šalia kanalizacijos šulinių, ir Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis išaiškino to priežastį: padidėjus oro temperatūrai asfalto dangos įkaista ir suminkštėja, todėl ir pradeda smegti į gruntą.

Tai koks gi pagrindas asfaltui paklotas ir sutankintas, jei naujutėlė danga kaip košė drimba į gelmę? Paaiškinimas, kad gruntą paplovė metų metus besikartojusios vandentiekio ir nuotekų tinklų avarijos, nieko nepateisina: prieš klojant asfaltą buvo visos galimybės užpilti tiek pagrindo, kiek jo nuplovė „avarinis“ šulinys. Tačiau senas sovietmečio posakis, kad srauniai teka du dalykai – vanduo ir pinigai – verčia suabejoti, ar Savivaldybė vykdė darbų kokybės kontrolę šiose gatvėse. Ir kokius prevencinius darbus atlieka Savivaldybės įmonė ,,Kauno vandenys“ šulinių nesandarumui nustatyti, kad būtų išvengta avarijų, grunto išplovimo ir gatvių dangos gadinimo? Kokie rangovai atliko remonto darbus įgriuvusiose gatvėse, kiek lėšų buvo skirta kiekvienos gatvės sutvarkymui?

Tai klausimai, kuriuos merui V. Matijošaičiui raštu pateikė miesto Tarybos Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcija po skandalingosios smegduobių griūties. Atsakymai į juos rūpi tikrai ne tik mums, Tarybos nariams. Jų laukia kauniečiai, didžiulį pasitikėjimo kreditą suteikę merui šiųmetiniuose savivaldybių rinkimuose.

Ar sulauksime dalykiškų ir išsamių paaiškinimų? Tikėkimės, nors valdančioji Tarybos dauguma jau kuris laikas su visuomene nesitaria, nieko neaiškina, o „tvarkosi“ kaip jai atrodo reikalinga ir naudinga. Reikia pavyzdžių? Prisiminkim Šančių bendruomenės siekį būti išklausytiems dėl gatvės tiesimo poilsio zonoje prie Nemuno, drastišką Lampėdžių bendruomenės viešojo intereso paneigimą pratęsiant Zūbiškių gatvę… Apie individualių namų statybai parceliuojamą Vičiūnų vandenvietės teritoriją jau išgirdo visa Lietuva.

Ir ką? Buldozeris važiuoja. Tik vis mažiau kauniečių mojuoja jam ir ploja iš džiaugsmo. Ir ministras kažkodėl neskuba pasimokyti išmaniosios kelių tiesybos. Gal išlipkite, mere, iš šitos sunkiosios technikos. Pasikalbėsime. Yra apie ką.

Kitos aktualijos

2020.08.05

Seimo narės P. Kuzmickienė ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo nemokamai skiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus

Seimo narės P. Kuzmickienė ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo nemokamai skiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus
Skaityti daugiau
2020.08.05

„Astravo paleidimui nepasiruošta, o VGT sprendimai nevykdomi“

„Astravo paleidimui nepasiruošta, o VGT sprendimai nevykdomi“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti