E. Gudišauskienė
2020.12.30

Edita Gudišauskienė prašo atsakingų institucijų įvertinti galimą neigiamą projektuojamų daugiabučių poveikį Šilainių miškui ir žmonių gyvenimo kokybei

Edita Gudišauskienė prašo atsakingų institucijų įvertinti galimą neigiamą projektuojamų daugiabučių poveikį Šilainių miškui ir žmonių gyvenimo kokybei

Šiandien Kauno miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vilių Šiliauską ir Aplinkos ministeriją prašydama įvertinti pateiktų projektinių pasiūlymų ,,Dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų, Girios g. 1G, Kaune“ atitikimą teisės aktų reikalavimams bei galimą neigiamą poveikį Šilainių miškui, Girios alėjos teritorijos kraštovaizdžiui ir žmonių gyvenimo kokybei. Taip pat prašoma sudaryti tinkamas sąlygas viešam nuotoliniam projektinių pasiūlymų svarstymui bei informuoti ar buvo išduotas leidimas medžių kirtimui Girios g. 1G, Kaune.

„Į mus, Kauno miesto tarybos narius, kreipėsi Girios g., Girios alėjos gyventojai reikšdami susirūpinimą dėl projektuojamų dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų, Girios g. 1G, Kaune ir jų galimo neigiamo poveikio. Svarbu dar projektinių pasiūlymų pateikimo stadijoje išsiaiškinti ar projektiniai pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir ypač koks bus poveikis šalia esančiam Šilainių miškui, Girios alėjos teritorijos kraštovaizdžiui ir žmonių gyvenimo kokybei. Vienas iš pastatų projektuojamas 20,5 m aukščio ir tai akivaizdu, kad jis nedera prie esamo Girios alėjos kraštovaizdžio kuomet šioje teritorijoje vyrauja dviaukščiai pastatai. Be to, sklype Girios g. 1G iškirsti medžiai. Todėl kyla klausimas ar buvo išduotas leidimas jiems kirsti ar tai padaryta savavališkai“, – teigė E. Gudišauskienė.

Anot jos, Girios g. 1G projektuojami 2 daugiabučiai pastatai: daugiabutis gyvenamas ,,A“ namas – 66 butų, 6 aukštų, 20,5 m aukščio, daugiabutis gyvenamas ,,B“ – 6 butų, 3 aukštų, 11,5 m aukščio. Šie projektuojami pastatai ribosis su Girios g. kitoje pusėje jau pastatytais vienbučiais ir dvibučiais dviaukščiais pastatais. Todėl būtina įvertinti projektuojamų pastatų įtaką Girios alėjoje gyvenančių žmonių gyvenimo kokybei. Galimai projektuojami daugiabučiai gali iš pietrytinės pusės sudaryti šešėlį vienbučių ir dvibučių  pastatų gyventojams bei turėti neigiamos įtakos teritorijos kraštovaizdžiui.

Iš pateiktų projektinių pasiūlymu neaišku ar tikrai sklype Girios g. 1G bus užtikrintas 74 parkavimo vietų įrengimas taip kaip numato statybos techninis reglamentas. Taip pat nepateikti esamų komunikacijų (vandens tiekimas, nuotekos, elektros ir gamtinių dujų tiekimas) apkrovos skaičiavimai ir įvertinimas.

„Dėl įvesto karantino režimo šalyje savivaldybė privalo sudaryti tinkamas sąlygas viešam nuotoliniam projektinių pasiūlymų svarstymui, kad gyventojai gautų atsakymus į iškilusius klausimus ir visą aktualią informaciją dėl planuojamų daugiabučių projektavimo ir statybos Romainiuose Girios alėjoje“, – pažymėjo E. Gudišauskienė.

 

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.07.20

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus
Skaityti daugiau
L. L. Andrikienė
2021.07.13

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti