2017.02.15

Pritarta, kad už viešuosius pirkimus atsakomybė tektų vadovui

Iki šiol vyravo praktika, kad atsakomybė dėl vykdomo viešojo pirkimo ir jo rezultatų tenka komisijos vadovui, nariams, ekspertams, asmenims, atsakingiems už sutarties vykdymą, tačiau ne perkančiosios organizacijos vadovams.

Seimo Ekonomikos komiteto nariai šiandien pritarė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos, Ekonomikos komiteto nario  Dainiaus Kreivio  pasiūlymui keisti Viešųjų pirkimų įstatymą, įteisinant asmeninę vadovų atsakomybę dėl viešųjų pirkimų.

Iki šiol vyravo praktika, kad atsakomybė dėl vykdomo viešojo pirkimo ir jo rezultatų tenka komisijos vadovui, nariams, ekspertams, asmenims, atsakingiems už sutarties vykdymą, tačiau ne perkančiosios organizacijos vadovams. Nors ne paslaptis, kad pirkimus atliekantys asmenys neretai tyčinius pažeidimus dažnai padaro todėl, kad vykdo neteisėtus vadovo nurodymus.

Šiuo metu Viešųjų pirkimų įstatyme galiojantis teisinis reguliavimas nepakankamai atgraso perkančiąsias organizacijas nuo Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

Pasak D. Kreivio, mintis įregistruoti tokią įstatymo pataisą kilo po vadinamojo „auksinių šaukštų“ skandalo Juozo Oleko vadovautoje Krašto apsaugos ministerijoje, po „auksinių miltų“ konkurso pažeidimų, už kuriuos atsakomybė teko darbietės Virginijos Baltraitienės vadovautai Žemės ūkio ministerijai. Įvairių viešųjų pirkimų pažeidimų nuolat išaiškėja „Lietuvos geležinkeliuose“. Kad tokių pataisų reikia įrodo ir vienas po kito lendantys Kalėjimų departamento sistemos skandalai, už kuriuos atsakomybė tenka ir tuometiniam vidaus reikalų ministrui socialdemokratui Juozui Bernatoniui.

„Įstatymu įteisinus vadovo atsakomybę, bus išvengta galimybės ją permesti eiliniam iešmininkui. Asmeninė atsakomybė – yra geriausias vaistas nuo ketinimų savo draugus ar rėmėjus pamaloninti valstybės pinigais“, – sako D. Kreivys, sveikindamas tokį komiteto sprendimą.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti