2017.12.15

Ekspertai ieškos būdų, kaip Lietuvos ekonomiką padaryti teisingesne

Vis didėjančių geopolitinių ir ekonominių iššūkių kontekste Lietuvoje netyla diskusijos dėl to, kuria kryptimi valstybė turėtų kreipti savo ekonominę politiką, kokiais pavyzdžiais sekti, ar vis dėlto bandyti kurti savo unikalią sėkmės istoriją.

Vis didėjančių geopolitinių ir ekonominių iššūkių kontekste Lietuvoje netyla diskusijos dėl to, kuria kryptimi valstybė turėtų kreipti savo ekonominę politiką, kokiais pavyzdžiais sekti, ar vis dėlto bandyti kurti savo unikalią sėkmės istoriją. Lietuvos neaplenkia ir pasaulinės tendencijos – anot daugelio šalies ir užsienio ekspertų, globalizacijos laimėtojų ir pralaimėtojų skirties kuriama turto ir pajamų nelygybės problema Lietuvoje sparčiai didėja ir ima prilygti mažiau išsivysčiusioms Lotynų Amerikos valstybėms.

Kaip Lietuvos ekonomiką padaryti teisingesnę, sukurti savąją, Lietuvos sėkmės istoriją, su garsiausiais Lietuvos ekonomistais, verslo atstovais ir užsienio svečiais iš JAV, Airijos, Vokietijos, Lenkijos bus bandoma atsakyti į klausimus gruodžio 18 d. Kauno miesto savivaldybėje vyksiančioje konferencijoje.

„Augančios prekių ir paslaugų kainos, didėjanti socialinė nelygybė ir jūrmyliais augantis valdžios atotrūkis rodo etinius, moralinius trūkumus, kuomet senos europietiškos žmogaus orumo, bendro gėrio ar solidarumo vertybės pakeičiamos rytietišku cinizmu, arogancija, panieka ir puikybe, kuria labai greitai pradeda spinduliuoti dažna Lietuvos Vyriausybė. Tuomet politinis kapitalas labai greitai iššvaistomas įvairiems menkaverčiams politiniams siūlymams, retas kurių sumažina pajamų nelygybę“, – sako vienas iš konferencijos iniciatorių Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Padėtis Lietuvoje verčia iš naujo kelti klausimus, koks turi būti valstybės santykis su verslu, kaip skatinti naujų, gerai apmokamų darbo vietų sukūrimą ar kokiais principais turėtų remtis mūsų mokesčių sistema, o svarbiausia, ar mūsų valstybė ir politikai yra pajėgūs pasiūlyti visiems teisingesnę ekonominę politiką?

Savo idėjomis ir pasiūlymais konferencijoje diskutuos garsiausi Lietuvos ekonomistai, verslo atstovai Ilja Laursas, Žygimantas Mauricas, politikai Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Aivaras Abromavičius, Žygimantu Pavilioniu, svečiai iš užsienio Andrew Parish, Mac McGary, Bernadette Weyland ir daugelis kitų garbingų svečių.

 

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti