2019.09.17

Etikos sargų ir VPT klausiama, ar „Vieningo Kauno“ ir „Vičiūnų grupės“ voratinklis nepažeidžia įstatymų

Etikos sargų ir VPT klausiama, ar „Vieningo Kauno“ ir „Vičiūnų grupės“ voratinklis nepažeidžia įstatymų

Kauno miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) frakcijos narė Jurgita Šiugždinienė kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama įvertinti, ar Kauno mieto tarybos narys Šarūnas Matijošaitis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, o į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) – dėl skaidrumo viešuosiuose pirkimuose.

Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė informacija dėl Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sūnaus, Tarybos nario Šarūno Matijošaičio įmonės UAB „Autovici“ laimimų Kauno miesto savivaldybės kontroliuojamų įmonių viešųjų pirkimų. Žiniasklaidoje teigiama, kad UAB „Autovici“ naudos turėjo iš dviejų Kauno miesto savivaldybės kontroliuojamų įmonių. AB „Kauno energija“ 2017 m. rugsėjo 26 dieną pasirašė sutartį su ūkio subjektų grupe, kurią sudarė UAB „Autovici“ ir „Swedbank lizingas“. Pirkimo vertė  – 129145,40 Eur. Kitą viešųjų pirkimų konkursą, kurį skelbė  „Kauno butų ūkis“, taip pat laimėjo „Autovici“.

„Daug abejonių kelia situacija, kuomet miesto mero sūnaus, tarybos nario Š. Matijošaičio įmonė dalyvauja ir laimi Kauno miesto savivaldybės įmonių pirkimus, turint omenyje, kad AB „Kauno energijos“ savininkas yra miesto savivaldybė, o šios įmonės stebėtojų tarybos pirmininkas yra tarybos nario tėtis ir Kauno meras V. Matijošaitis. Pasigilinus į AB „Kauno energija“ valdymo struktūrą atsiskleidžia labai įdomus voratinklis – visi stebėtojų tarybos nariai yra arba „Vieningo Kauno“ nariai arba dirba „Vičiūnų“ įmonių grupėje. Du iš penkių „Kauno energijos“ valdybos narių dirba „Vičiūnų“ įmonių grupėje, o valdybos pirmininkas – „Vičiūnų“ įmonių grupės finansų vadovas. Norisi taip pat priminti, kad UAB „Autovici“ priklauso „Vičiūnų“ grupės įmonėms. Susidaro įspūdis, jog viešuosius pirkimus savivaldybėje galimai laimi privačių interesų saistomi „Vieningam Kaunui“ ir „Vičiūnų“ įmonių grupei artimi politikai ir verslininkai“, – teigia J. Šiugždinienė.

Kauno tarybos narė J. Šiugždinienė kreipimesi į VTEK prašo įvertinti, ar Kauno miesto tarybos narys Š. Matijošaitis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, o VPT prašoma įvertinti, ar viešųjų pirkimų konkursų procedūrose nepažeistas skaidrumo principas.

„Šiandien stebėdami tokį mero ir jo aplinkos veikimą turime atsakyti sau į klausimą – ar normalu, kad vienos šeimos ir tos pačios įmonių grupės atstovai dalyvauja miesto bei savivaldybės įmonių valdyme ir laimi viešuosius pirkimus? Ar tai neprieštarauja paprasčiausioms etikos normoms ir skaidrumo reikalavimams? Tikiuosi, jog po VTEK įvertinimo galėsime į juos atsakyti vienareikšmiai“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Kitos aktualijos

2020.08.12

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti