2020.08.10

Europos dešiniųjų lyderiai raginami ginti Baltarusijos žmones ir reikalauti naujų rinkimų šalyje

Europos dešiniųjų lyderiai raginami ginti Baltarusijos žmones ir reikalauti naujų rinkimų šalyje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir TS-LKD kandidatė į Ministrus Pirmininkus Ingrida Šimonytė kreipėsi į Europos dešiniųjų lyderius (Europos liaudies partiją – ELP) dėl fiktyvių rinkimų Baltarusijoje, kuriais šeštąjį kartą šalies prezidentu „išrinktas“ Aliaksandras Lukašenka.

Seimo nariai pažymi, jog gėdingos falsifikacijos, vykusios taip vadinamuose Baltarusijos Prezidento „rinkimuose“, prievarta prieš protestuojančius ir neteisėti jų sulaikymai turi tapti paskutiniu signalu Europos Sąjungai – „susirūpinimų“ ir „apgailestavimų“ laikas baigėsi.  

„Vakar dienos „rinkimai“ aiškiai pademonstravo, kad Baltarusija neturi legitimaus prezidento.  Aliaksandras Lukašenka pralaimėjo rinkimus ir siekia išlaikyti valdžią brutalia jėga. Už tokius veiksmus Baltarusijos valdžia turi sumokėti adekvačią kainą. Pastaruosius 26-rius metus regime saviraiškos laisvės ribojimus, opozicijos atstovų dingimus, balsų falsifikavimą bei prievartą prieš protestuojančius, – rašoma laiške Europos liaudies partijos lyderiams. – Europos Sąjunga turi reikalauti naujų laisvų ir demokratinių šalies prezidento rinkimų bei opozicijos atstovų išlaisvinimo. Privalome įvesti sankcijas prieš Baltarusijos pareigūnus ir bendroves, prisidėjusius prie žmogaus ir demokratinių rinkimų teisių ribojimo“.

Politikai taip pat pažymi, kad kol tai nebus įgyvendinta, Baltarusijos valdžia neturi sulaukti jokios finansinės paramos, išskyrus tiesioginę paramą nevyriausybinėms organizacijoms, nuo valdžios nepriklausomoms bendruomenėms ir verslui, nepaliekant jokios galimybės valdžios institucijoms prisidėti prie tokios paramos skirstymo.

„Baltarusijos valdžios veiksmai prieštarauja viskam, kuo vadovaujasi Europos liaudies partijos šeima. Atėjo laikas pademonstruoti, kad mes nepajudinamai stovime savo vertybių gynyboje“, – rašoma laiške.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti