2019.07.18

Europos Parlamentas pasmerkė Rusijos vykdomus pagrindinių tarptautinės teisės principų ir normų pažeidimus bei paragino valdžios institucijas nedelsiant išlaisvinti neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius

Europos Parlamentas pasmerkė Rusijos vykdomus pagrindinių tarptautinės teisės principų ir normų pažeidimus bei paragino valdžios institucijas nedelsiant išlaisvinti neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį Strasbūre balsų dauguma priėmė rezoliuciją „Dėl Rusijos, pirmiausia dėl aplinkos apaugos aktyvistų ir ukrainiečių politinių kalinių padėties“, kuria ragina Rusijos valdžios institucijas nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti visus neteisėtai ir savavališkai sulaikytus Ukrainos piliečius, tiek Rusijoje, tiek laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose, ir pasirūpinti, kad jie būtų saugiai grąžinti, įskaitant Krymo totorius ir neseniai, šiemet liepos 10 d., sulaikytus taikius demonstrantus, Ukrainos piliečius, sulaikytus pritaikius politiškai motyvuotus kaltinimus, ir 24 Ukrainos laivyno laivų įgulų narius. Dokumentu taip pat smerkiami nuolatiniai Rusijos pagrindinių tarptautinės teisės principų ir normų pažeidimai, ypač jos atsisakymas paklusti tarptautinių tribunolų ir teismų sprendimams. EP ragina Rusijos Federaciją įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus dėl Krymo pusiasalyje ir Rusijos Federacijoje sulaikytų asmenų žmogaus teisių pažeidimų.

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius plenariniame posėdyje paragino balsuoti už šį svarbų dokumentą. 

„Rezoliucijoje aptariamas klausimas yra esminis viso Europos kontinento ateičiai. Nuo šios ateities priklausys tai, kada ir kaip Rusija taps demokratine šalimi, gerbiančia demokratiją, tarptautinę teisę ir žmogaus teises, – sakė A. Kubilius.  – Kol kas taip nėra ir dėl šios priežasties kenčia ne tik Ukraina ir Sakartvelas, bet ir patys rusai“.

Europarlamentaras pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota turėti gerus santykius su Rusija, tačiau tai įmanoma tik tuomet, jei Rusija laikysis tarptautinės teisės, demokratinių principų ir gerbs žmogaus teises.

„Kaip mes galime padėti Rusijai? Pirmiausia labai aiškiai kalbėdami apie tarptautinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimus. Taip pat privalome tvirtai laikytis sankcijų bei ieškoti naujų instrumentų, kurie darytų įtaką Rusijos valdžios elgesiui. Viso to reikia agresiją kenčiantiems Ukrainos žmonėms, kankinimus kenčiantiems politiniams kaliniams, tai taip pat reikia patiems rusams ir visai Europai”, – kalbėjo europarlamentaras A. Kubilius.

EP narė Rasa Juknevičienė pabrėžė, kad tai – stipri rezoliucija, kuri yra tam tikra atsvara neseniai priimtam kitos Europos institucijos – Europos Tarybos – sprendimui be jokių įsipareigojimų žmogaus teisėms grąžinti Rusijos Federacijai narystę šioje organizacijoje.

„Artėja Ribentropo-Molotovo pakto 80-osios metinės. Šiandien matome, kad Rusijos valdžia ir toliau lieka diktatūrinio mąstymo įkaite. Tik tiesos sakymas padės Rusijos žmonėms išsivaduoti iš jų protų užvaldymo, o Europai – įveikti dirbtinius geopolitinius tautų padalijimus”, – sakė R. Juknevičienė.

Dokumente pažymima, kad „Europos Sąjunga nepripažįsta Rusijos teisės aktų taikymo Kryme ir Sevastopolyje ir tikisi, kad bus nedelsiant paleisti visi Krymo pusiasalyje ir Rusijoje neteisėtai sulaikyti Ukrainos piliečiai“, taip pat kad „ES ir toliau visapusiškai remia Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą tarptautiniu mastu pripažintoje jos teritorijoje ir pakartoja, kad itin svarbi yra neteisėtos Krymo ir Sevastopolio aneksijos nepripažinimo politika“. 

Be to, rezoliucijos tekste pabrėžiama, kad „Rusijos valdžios institucijos ir politiniai vadovai ir toliau taiko represinį ir autoritarinį režimą savo piliečiams, pilietinei visuomenei, politinei opozicijai ir žiniasklaidos darbuotojams“.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti