2020.09.11

Europos Parlamente bus diskutuojama dėl situacijos Baltarusijoje ir A. Navalno apnuodijimo, planuojama priimti rezoliucijas

Europos Parlamente bus diskutuojama dėl situacijos Baltarusijoje ir A. Navalno apnuodijimo, planuojama priimti rezoliucijas

Europos Parlamento (EP) nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė savaitės pokalbio metu aptarė naują politinį sezoną bei naujas pareigas Europos Parlamente, kaimyninėje Baltarusijoje vykstančius protestus prieš nelegitimų A. Lukašenką bei Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalnio apnuodijimą.

EP narė R. Juknevičienė teigė, kad jai susidarė įspūdis, jog Europos Sąjungos žmones ir visuomenę bei politikus šie įvykiai labai sukrėtė.

Pasak A. Kubiliaus, „Baltarusijos tema yra tapusi svarbiausia geopolitine tema Europos Parlamente ir mes iš tiesų turime galimybių čia formuluoti savo ir bendrą Europos Parlamento požiūrį”.

EP narys A. Kubilius teigė, kad kitą savaitę EP įvyks plenarinis posėdis, kuris bus labai svarbus dėl geopolitinių klausimų, nes vyks diskusija ir apie A. Navalno apnuodijimą, ir bus svarstoma speciali rezoliucija, kurią jis rengia kartu su kolegomis.

„Be to, bus svarstoma situacija Baltarusijoje ir rengiama taip vadinamoji aukšto lygmens diskusija, kurioje dalyvaus ir pati Komisijos prezidentė Uršula von der Lajan (Ursula von der Leyen) ir viceprezidentas Ž. Borelis, atsakingas už užsienio ir saugumo politiką. Tikimasi, kad dalyvaus ir Vokietijos užsienio reikalų ministras. Ir vėlgi ruošiame specialią rezoliuciją, kurioje bandome suformuluoti aiškias Europos Sąjungos tolimesnių veiksmų nuostatas, kuriomis būtų galima padėti Baltarusijai pasiekti tai, ko žmonės nori – tai yra demokratijos pergalės”, – kalbėjo europarlamentaras.

R. Juknevičienė pažymėjo, kad šios dvi temos – ir apnuodijimas A. Navalno, ir Baltarusija – yra besisiejančios temos.

„Todėl kai klausia kas nors, kas gi toliau bus, kaip sankcijos Lukašenkai, tai dabar jau reikia kalbėti apie Kremlių. Iš esmės Lukašenka nebe tiek svarbus, visą Baltarusijos vairą į savo rankas perėmė Kremlius ir jo atsakomybė yra pati didžiausia. Taigi kai yra kalbama apie sankcijas arba dar labiau pasikeitusį požiūrį į Rusiją, tai labai svarbu ir Baltarusijai, kadangi tai yra bendras dalykas”, – sakė EP narė.

 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti