2020.06.19

Europos Parlamento narių Rasos Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus savaitės įvykių apžvalga

Europos Parlamento narių Rasos Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus savaitės įvykių apžvalga

Europos Parlamento nariai  Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius, kartu su pastarojo patarėju, Rytų partnerystės žinovu diplomatu Ramūnu Stanioniu savaitės įvykių apžvalgoje daugiausia dėmesio skyrė šią savaitę vykusiam Rytų partnerystės summit‘ui (viršūnių susitikimui).

„Euronest“ arba Europos Parlamento ir šešių rytų partnerystės šalių Parlamentinės Asamblėjos Prezidentas Andrius Kubilius pabrėžė, kad sėkminga Rytų partnerystės politika ypač dėl Ukrainos pažangos gali turėti labai didelę įtaką transformacijai Rusijoje:

„Remiamės ir cituojame garsųjį Amerikos politikos analitiką a. a. Samuel Huntington, kuris savo knygose aiškiai parodė, kad mes štai, Lietuva ir kitos šalys, visa centrinė Europa buvome trečiosios demokratizacijos bangos protrūkis. Tai pagal tokią teoriją aš galiu pasakyti, kad ketvirtoji demokratizacijos banga, kuri gali paliesti ir Rusiją, yra taip pat neišvengiama. Klausimas, ar po dešimties metų, ar po dvidešimt“.

Komentuodamas, kiek prie to gali prisidėti Lietuvos atstovai, parlamentaras sakė:

„Mes kartais dar vis turime tokį supratimą, kuris, man atrodo, vyrauja Centrinėje Europoje ir tose pačiose mūsų Rytų partnerystės kaimynėse, kad Europos Sąjungos politiką nusprendžia kažkas, turbūt Berlynas, Paryžius, o mes jau čia tik tam farvateryje ir galime plaukti. Mūsų pačių supratimas darosi vis aiškesnis. Tą pačią Rytų partnerystės politiką mes turime stumti į priekį. Negalima leisti įsivyrauti tokiai pagrindinei nuostatai, na, maždaug, paspirkim tą statinę nuo kalno, tegul rieda. Tai, ką mes darome, sukuria postūmių“, – sakė A.  Kubilius.

Į R. Juknevičienės klausimą, ar Lietuvos atstovai išties tiki sėkminga Rytų partnerystės šalių integracija į ES ir NATO, R. Stanionis atsakė: „Manau, kad mes ne tik, kad tikime, mes tiesiog nematome kito kelio. Tiesiog kito kelio nėra. Europos Sąjungos sprendimas, kurį ji padarė nusprendusi priimti Lietuvą ir kitas šalis kandidates prieš jau gerus dvidešimt metų, yra tęstinis. Mes su savo kaimynais gyvename tuo pačiu laikmečiu ir toje pačioje erdvėje. Tai, ką mes išgyvenome 1991 metais, kai sukūrėme Sąjūdį, tos šalys, kurios yra mūsų kaimynės, kurios yra mūsų rytuose, jos dabar tai išgyvena“.

„Mano atsakymas toks: mes stebuklų kažkokių nesitikime. Tai turbūt esame supratę, kad staigių lūžių negali įvykti. Bet nuoseklus darbas turi būti tęsiamas toliau. To nuoseklaus darbo darbuotojų frontas gal kol kas nėra labai didelis ir platus. Kartais pasigendame ir Lietuvos aktyvesnio dalyvavimo, bet čia vėl yra dalykas, kurį reikia darbiniu būdu spręsti. Neverkšlenti, kad mes čia vieni, niekas daugiau neremia, bet kurti koalicijas, tų pačių valstybių, kurios yra suinteresuotos Rytų partneryste“, – pabrėžė A. Kubilius.

 

Pokalbį galite žiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=SocIfuFEseY

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti