2018.12.06

„Finansų ministras sufleruoja, kaip nedidinti darbuotojams atlyginimų“

„Finansų ministras sufleruoja, kaip nedidinti darbuotojams atlyginimų“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma stebisi finansų ministro Viliaus Šapokos viešais pasakymais, kaip darbuotojams nedidinti atlyginimų nuo kitų metų.

„Darbdaviai, kurie nelinkę leisti daugiau uždirbti žmogui dėl padidinto neapmokestinamojo pajamų dydžio ir mano, kad jam turi pakakti dabar gaunamo atlyginimo, puikiausiai galės remtis finansų ministro pasisakymu, kad jei dirbantysis teoriškai turėtų sulaukti atlyginimo „į rankas“ padidėjimo dėl priimtų mokestinių sprendimų, darbdavys gali sumažinti jo atlyginimą „ant popieriaus“ ir tą mokestinę naudą pasiimti sau. Finansų ministras, kuris turėtų rūpintis žmonių gerove ir įstatymų laikymųsi, pats pataria, kaip apeiti įstatymus“, – pažymi Seimo narys. 

Toks pasakymas finansų ministrui išsprūdo, kai J. Razma per Vyriausybės valandą pateikė klausimą, kodėl nebuvo galima metams nukelti „Sodros“ „lubų“ įvedimo?

„Kodėl jau kitais metais tiems, kurių atlyginimai siekia 8 ar 10 tūkst. eurų, reikia sudaryti galimybes „į rankas“ gauti keliais šimtais eurų daugiau? Kodėl negalima būtų jų prašyti bent metus dar parodyti didesnį socialinį solidarumą? Juk tuos „Sodroje“ išsaugotus pinigus būtų galima nukreipti pensijų didinimui ar sumažinus biudžetinę dotaciją „Sodrai“ ir turėti galimybę padidinti bent jautriausių „biudžetininkų“ grupių atlyginimus“, – per Vyriausybės valandą ministro klausė parlamentaras.

Į tai, J. Razmos nuostabai, finansų ministras atsakė, kad tie aukštus atlyginimus gaunantys asmenys dėl „Sodros“ lubų įvedimo nebūtinai sulauks didesnių atlyginimų „į rankas“. Ministras samprotavo, kad darbdaviai gali jiems sumažinti atlyginimą „ant popieriaus“.

Kitos aktualijos

2018.12.07

Verslas + politika = rinkimų komitetas

STT visai neseniai sulaikė kyšininkavimu įtariamus Raseinių savivaldybės valdininkus. Prieš kelis mėnesius pareigūnai lankėsi Panevėžio, Šilutės, Telšių savivaldybėse ir vis korupciniai nemalonumai valstybiniuose namuose.
Skaityti daugiau
2018.12.07

Europos parlamentarai reikalauja Magnickio įstatymo ES lygiu

Europos parlamentarai reikalauja Magnickio įstatymo ES lygiu
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti