2018.12.06

G. Landsbergis kreipiasi į streikuojančios profsąjungos vadovą prašydamas atsakyti, ar Premjeras nemeluoja iš Seimo tribūnos

G. Landsbergis kreipiasi į streikuojančios profsąjungos vadovą prašydamas atsakyti, ar Premjeras nemeluoja iš Seimo tribūnos

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir nariai Andrius Kubilius ir Mykolas Majauskas pažymi, jog valdančiųjų sprendimai nestabdyti biudžeto priėmimo atima galimybę mokytojams derėtis dėl atlygio ir įšaldo viešojo sektoriaus atlyginimus dar bent trejus metus.

Šiandien Seime vykstančio Vyriausybės pusvalandžio metu, TS-LKD lyderis Premjerui Sauliui Skverneliui priminė, jog pagal Darbo kodeksą, su streikuojančiais darbdavys, šiuo atveju Vyriausybė, turi nedelsiant pradėti derybas dėl streiko nutraukimo ir kartu paklausė, kada ketinama pradėti derybas. Ministras Pirmininkas atsakė, jog „derybos vyksta, jos niekada nebuvo sustoję“.

G. Landsbergiui paprašius patikslinti, kas yra įgaliotas Vyriausybės asmuo vesti derybas, kada jos prasidėjo, kada vyksta susitikimai ir kada tikimąsi rezultatų, Premjeras atsakė, jog „patikslins ir atsakys raštu“.

„Šiandien Seimo plenarinėje salėje Premjeras teigė, jog derybos dėl streiko nutraukimo vyksta ir niekada nebuvo sustojusios. Iš informacijos viešojoje erdvėje matome visiškai priešingą vaizdą. Darbo kodekse aiškiai nurodyta, jog derybos su streikuojančiais nėra tik kavos gėrimas – turi būti derybininkai, aiškūs streikuojančių reikalavimai ir protokolai bei susitarimų vykdymo grafikai. Po Premjero žodžių, jog derybos vyksta, susidaro įspūdis, jog jis nelabai žino kas yra derybos arba blefuoja. Todėl viešai kreipiuosi į Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) pirmininką Andrių Navicką klausdamas, koks Vyriausybės atstovas šiuo metu derasi su mokytojais ir kada tikimąsi derybų rezultatų “, – teigė G. Landsbergis.

Negana to, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai Andrius Kubilius ir Mykolas Majauskas teigia, jog šiandien Seime įvykęs balsavimas dėl kitų metų biudžeto aiškiai parodo, kad realių ketinimų derėtis dėl didinimo viešojo sektoriaus darbuotojų atlygimus ši valdančioji dauguma neturi.

M. Majausko nuomone, „šios dienos valdančiosios daugumos balsavimas dėl biudžeto rodo, jog derybos dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo yra viso labo imitacija. Priimti sprendimai paliks viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus įšaldytus ne vienerius metus“.

„Tai reiškia, kad atlyginimų augimas viešajame sektoriuje užšaldomas ne tik 2019 m., bet ir 2020, 2021 m., o šio sektoriaus darbuotojai paliekami bado dietoje. Mes siūlėme Premjerui iš pradžių susiderėti su mokytojais ir kitais viešojo sektoriaus atstovais, o tik vėliau priimti biudžetą pagal derybų rezultatus, tačiau valdantieji įjungė buldozerį ir tai reiškia, kad jokių derybų nebus“, – pažymėjo A. Kubilius.  

Kitos aktualijos

2018.12.07

Verslas + politika = rinkimų komitetas

STT visai neseniai sulaikė kyšininkavimu įtariamus Raseinių savivaldybės valdininkus. Prieš kelis mėnesius pareigūnai lankėsi Panevėžio, Šilutės, Telšių savivaldybėse ir vis korupciniai nemalonumai valstybiniuose namuose.
Skaityti daugiau
2018.12.07

Europos parlamentarai reikalauja Magnickio įstatymo ES lygiu

Europos parlamentarai reikalauja Magnickio įstatymo ES lygiu
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti