2017.11.09

G. Landsbergis ragina Seimo Pirmininką neteikti Seimui Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir pirmininko kandidatūrų

G. Landsbergis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, atkreipdamas dėmesį į gautą 8 naujai išrinktų Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narių kreipimąsi, kuriame net pusė VLKK narių nepalaiko Audrio Antanaičio kandidatūros į šios komisijos pirmininkus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, atkreipdamas dėmesį į 2017 m. lapkričio 8 d. gautą 8 naujai išrinktų Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) narių kreipimąsi „Dėl Kalbos komisijos pirmininko kandidatūros“, kuriame net pusė VLKK narių nepalaiko Audrio Antanaičio kandidatūros į šios komisijos pirmininkus ir nė vienas iš kreipimąsi pasirašiusių VLKK narių nesutinka tapti A. Antanaičio pavaduotoju.

„Toks raštas liudija, kad ateityje būtų labai apsunkintos tolimesnio VLKK darbo galimybės. Tai taip pat rodo esminį dalies komisijos narių nepasitikėjimą tiek siūlomu komisijos pirmininku, tiek politizuotu VLKK sudarymo principu, kai komisija formuojama atspindint valdančiųjų partijų, o ne šalies gyventojų interesus“, – sako G. Landsbergis.

Tokia situacija susidarė, nes VLKK šiais metais buvo formuojama ir jos pirmininkas renkamas ne remiantis narių kompetencija bei autoritetu lituanistų bendruomenėje, o politiniais motyvais. Vienas iš ryškiausių komisijos pirmininko skyrimo aspektų – siekis pakeisti VLKK poziciją dėl vieno daug ažiotažo susilaukiančio įstatymo projekto, kuris svarstomas Seime. Akivaizdu, kad situacija, į kurią dabar klimpsta VLKK yra paralyžiuojanti šios komisijos veiklą

Kreipimesi į Seimo Pirmininką TS-LKD frakcijos seniūnas ragina kuo skubiau imtis šių veiksmų:

1.     Lietuvos Respublikos Seimui nebeteikti šiuo metu atrinktos VLKK sudėties ir jos pirmininko kandidatūros;

2.     į Seimo darbotvarkę skubiai įtraukti VLKK depolitizavimą įgalinančius įstatymo projektus. Viena tokių iniciatyvų yra mano pateiktas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos įstatymo Nr. I-108 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-1181(2).

3.     Pakeitus – depolitizavus – komisijos sudarymo tvarką, pradėti VLKK formavimą iš naujo ir siekti, kad ši komisija būtų formuojama tik iš kompetentingų ir autoritetą turinčių lituanistų.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti