2017.11.14

G. Landsbergis siūlo pratęsti tyrimą dėl A. Skardžiaus veiklos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete

Parlamentaras pasiūlymą grindžia tuo, kad komisija neatsakė į daugelį klausimų, kylančių dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklos.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teikia pasiūlymą Seimo nutarimui Dėl Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo pratęsimo. Parlamentaras pasiūlymą grindžia tuo, kad komisija neatsakė į daugelį klausimų, kylančių dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklos. Todėl Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo išvada dėl minėto Seimo nario veiklos vertintina tik kaip tarpinė.

„Antikorupcijos komisija, surinkusi daug faktinės medžiagos, vis dėlto kol kas nebuvo pajėgi atsakyti į esminį klausimą: ar A. Skardžiaus bei jo šeimos ir jų verslo gaunamos pajamos iš verslo neturi požymių neteisėto atlygio už Seimo nario politinę veiklą, gaunamo iš įvairių tokia veikla suinteresuotų asmenų (pajamos iš žemės sklypų nuomos stambiai energetikos kompanijai, kurios galimai yra žymiai didesnės nei įprastos rinkoje; gautos pajamos iš turto pardavimo Rusijos verslininkams, galimai turintiems artimus ryšius su Rusijos FSB, nors šie Rusijos verslininkai įgyto Lietuvoje turto toliau nenaudoja; pajamos gaunamos iš kartu su Baltarusijos svarbiausios valstybinės energetikos įmonės buvusiu vadovu įsteigto bendro saulės energetikos verslo, kuriam Baltarusijos valdžia yra nustačiusi ypač palankų subsidijuojamą supirkimo tarifą)? Atsakymas į šį klausimą gali turėti sąsajų su Lietuvos patirtais iššūkiais Lietuvos geopolitiniam ir energetiniam saugumui“, – sako Nutarimo teikėjas Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis, pabrėždamas, kad neatsakius į šiuos esminius klausimus, parlamentinis tyrimas negali būti užbaigtas.

  1. Landsbergis Seimo Nutarimą siūlo pratęsti tokiais 1 straipsnio punktais:
  2. Iš dalies pritarti Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius galimai gavo asmeninės naudos darydamas poveikį Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kitų institucijų sprendimamsišvadai (pridedama) ir traktuoti šią išvadą kaip tarpinę, leidusią surinkti faktinę medžiagą tolimesniam ir išsamesniam parlamentiniam tyrimui.
  3. Atsižvelgiant į tai, kad Seimo Antikorupcijos komisijos atliekamo tyrimo metu išaiškėjo poreikis giliau tirti Artūro Skardžiaus veiklos epizodus, susijusius su jo verslo ryšiais kitose valstybėse, ir atsižvelgiant į galimas jo veiklos grėsmes nacionaliniam saugumui, pavesti pratęsti Seimo Antikorupcijos komisijos pradėtą tyrimą dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius galimai gavo asmeninės naudos darydamas poveikį Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kitų institucijų sprendimams Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.
  4. Suteikti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui laikinosios tyrimo komisijos statusą.
  5. Pavesti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui papildytą tyrimo išvadą pateikti iki 2018 m. gegužės 1 d.
  6. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius galimai gavo asmeninės naudos darydamas poveikį Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kitų institucijų sprendimamsišvada konstatuoti, kad Seimo narys Artūras Skardžius dėl nuolatos kylančio interesų konflikto nebegali būti Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos nariu ir pavesti Seimo Pirmininkui užtikrinti, kad Seimo narys Artūras Skardžius nebedalyvautų Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos veikloje.

 

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti