2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

Žinių radijo laidoje „Opozicija“ Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis, komentuodamas pastarųjų dienų politines aktualijas atkreipė dėmesį, kad stebimas itin pavojingas valstybei valdančiųjų bandymas daryti poveikį atsakingoms tarnyboms ir institucijoms.

Konservatorių lyderis, vertindamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą nutraukti tyrimą dėl Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, finansavimo Vyriausybės sprendimu, kai balsavime dalyvavo ir nenusišalino pats ministras pirmininkas, konstatavo, kad klausimas dėl premjero atsakomybės vis dar lieka neatsakytas.

Pasak G. Landsbergio, valstybėje klostosi pavojinga situacija, kai tiriamasis, įtakingas valstybės vadovas, sprendimo priėmimo rytą viešai darė poveikį VTEK nariams.

„Ar premjeras įsiskaitė į VTEK pranešimą? Man pačiam buvo keista skaityti ir suprasti, kad jis  nėra išteisintas. Tyrimas buvo nutrauktas, nes pritrūko duomenų. Paprastai tokiais atvejais jei nėra duomenų, kaltinamasis yra išteisinamas. Juo labiau komisija pasakė, kad tyrimą gali pradėti iš naujo. Premjeras, ūkiškai tariant, liko pakabintas. Premjeras turėtų atlyginti žalą dėl spaudimo VTEK. Prieš tyrimą viešai pareikšdamas, kad nepasitiki dviem komisijos nariais. Demokratinėje valstybėje tai nėra priimtina“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

 

Pavojingas poveikis tarnyboms

Pasak G. Landsbergio, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareikšti įtarimai, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas V. Sutkus, galimai už neteisėtą atlygį galėjo daryti poveikį teisėkūrai ir greitas bei kategoriškas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos viešas reikalavimas STT pasiaiškinti dėl šių pareikštų įtarimų, kuria itin pavojinga precedentą valstybėje dėl spaudimo nepriklausomoms institucijoms.

G. Landsbergis atkreipė dėmesį, kad valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame jie patys gali tapti įtariamaisiais.

„ STT jau apklausė LVŽS frakcijos narį V. Ąžuolą, kurio parašas yra po abejotinais teisės aktais. Lenkų frakcijos pasiūlytas bankų aktyvų mokestis, po to virto į pelno mokestį. Šis mokestis posėdžio metu buvo dar sušvelnintas nuo septynių iki penkių procentų. Opozicija neturėjo nieko bendro. Tai padaryta tiesiog posėdžio metu. Kodėl tai padaryta? Tai yra tyrimo objektas“, – sakė G. Landsbergis.

Pasak konservatorių lyderio,  STT tyrimas taip pat atskleidė, kad kelininkai per poną Sutkų siekė pakeisti susisiekimo ministrą Roką Masiulį.

„Valdantieji aktyviai siekė, kad R. Masiulis būtų pakeistas ir  tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti buvusio susisiekimo ministro autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją. Tokiu būdu buvo siekta, kad R. Masiulis būtų pašalintas iš susisiekimo ministro pareigų.  Kokio lygio susitarimas čia buvo? Ar kelininkai dirbo per valstiečius, ar per p. Sutkų, kad juos įtikinti?“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti