2016.09.16

„Geriausia socialinė garantija yra gerai apmokama darbo vieta (R. Reiganas)“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo vadovas Dainius Kreivys penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė, jog naujasis Darbo kodeksas yra tas dokumentas, kuris gali kardinaliai pakeisti situaciją šalies darbo rinkoje ir sustabdyti dabar itin aktyvią gyventojų emigraciją, kitose šalyse ieškant geresnių darbo ir gyvenimo sąlygų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo vadovas Dainius Kreivys penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė, jog naujasis Darbo kodeksas yra tas dokumentas, kuris gali kardinaliai pakeisti situaciją šalies darbo rinkoje ir sustabdyti dabar itin aktyvią gyventojų emigraciją, kitose šalyse ieškant geresnių darbo ir gyvenimo sąlygų.

„Tikriausiai geriausiai mano matymą atspindi JAV Prezidento Ronaldo Reigano pasakyti žodžiai, jog geriausia socialinė garantija yra gerai apmokama darbo vieta. Mes turime visi kartu galvoti apie garantijas tų žmonių, kurie šiandien neturi darbo ir kurie negalėdami oriai gyventi palieka mūsų šalį. Kaip valstybės pareigūnas, asmeniškai dirbęs su didžiaisiais investuotojais ir kompanijomis atėjusiomis į Lietuvą, galiu pasakyti, kad naujasis darbo kodeksas lygus naujoms, gerai apmokamoms darbo vietoms. Kadangi remiuosi savo patirtimi, kurią sukaupiau per ilgus dešimtmečius versle ir dirbdamas Ūkio ministru bei derėdamasis su užsienio investuotojais, kad jie ateitų ir kurtų darbo vietas, turiu aiškų matymą, kaip turi keistis valstybės gyvenimas, kad gyventojai neišvažiuotų, kad kasdien neišskristų pilnas lėktuvas žmonių iš šalies, tai esu įsitikinęs, jog šis darbo kodeksas yra tas priešnuodis, kartu su investicijų pritraukimu ypatingai regionuose, ir padės mums išspręsti skaudžią emigracijos problemą“, – teigė D. Kreivys.

Seimo narys taip pat pabrėžė, jog naujasis Darbo kodeksas yra kompromisinis dokumentas, tačiau dar turintis spragų, kurios bus ištaisytos artimiausiu metu.

„Naujasis Darbo kodeksas kartu padidino ir saugumą. Buvo įkurtas išmokų fondas, ir asmeniškai įdėjau labai daug pastangų, kad jis būtų sukurtas. Fondas garantuoja, kad atleistas žmogus gaus išmokas ir noriu pabrėžti, kai kuriais atvejais net didesnes nei buvo numatyta senajame kodekse. Kita vertus, aš tikrai manau, kad yra taisytinų nuostatų. Net Prezidentė pabrėžė, jog reikia pakeisti tam tikras dalis ir užtikrinti darbuotojo, kaip silpnesnio, saugumą“, – kalbėjo D. Kreivys.

Vertindamas žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, jog Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius galų gale bus atleistas nepritarus jo pateiktai metinei tarnybos ataskaitai, Seimo narys teigė, jog valdantieji griebiasi paskutinio šiaudo ir taip ilgai delsę priimti sprendimus.

„Pasakysiu, kad tiek Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, tiek ministrė Virginija Baltraitienė išsigando prisiimti atsakomybę tuo metu, kai tik kilo skandalas, o pajutę didžiulį visuomenės spaudimą, iki šiol vengę bet kokių sprendimų, vis dėlto atleido J. Milių. Ši situacija labai panaši į „auksinių šaukštelių“ skandalą, kuomet pažeidimai akivaizdūs, iškeliami įtarimai, daromos kratos. Ir vietoj to, kad tą pačią minutę būtų imamasi veiksmų, (išformuojama komisija, nutraukiamos sutartys, įmonės paduotos į teismą) visi sėdi ir laukia kol tas siūlų kamuolys išsivynios. Aš manau, kad tai yra tipiškas šios miegančios Vyriausybės veikimas, kuomet laukiama, kad situacija kažkaip išsispręstų. Lygiai taip pat, kaip ir Lietuvos likimas – gal kažkaip viskas susitvarkys ir nereikės vadovauti. Kai bijai imtis ryžtingų veiksmų ir atsakomybės, tada lieka kažkokie keisti sprendimo būdai, kurie ne visai aiškūs“, – sakė TS-LKD rinkimų štabo vadovas.

Komentuodamas naujausius TS-LKD pasiūlymus būsimam ministrų kabinetui, D. Kreivys teigė, jog skirtingai nei kitos partijos, TS-LKD siūlo keletą kompetentingų kandidatų kiekvienai pozicijai užimti.

„Į rinkimus einame pasitikėdami savo jėgomis. Turime puikią programą, turbūt, vieną geriausių programų per visą Tėvynės sąjungos istoriją. Turime planą, turime kompetentingų žmonių ratą, po 2-4 specialistus su tvirtomis biografijomis kiekvienai ministrų kabineto pozicijai, žmones su aukščiausiomis kompetencijomis. Tai rodo, jog mes turime aiškų matymą ir pasitikėjimą savimi, ir galimybes valdyti šalį bei keisti ją taip, kaip reikia žmonėms“, – sakė D. Kreivys.

 

Visą interviu su TS-LKD rinkimų štabo vadovu, Seimo nariu D. Kreiviu galite peržiūrėti: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/studijoje-ts-lkd-rinkimu-stabo-vadovas-d-kreivys?video=1

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti