I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

Kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė vizito Panevėžyje metu aplankė įkurtuvėms besiruošiantį Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, rekonstruotą istorinę Juozo Čerkeso-Besparnio sodybą, joje įsikūrusį kūrybiškumo centrą „Pragiedruliai“. Panevėžio muzikiniame teatre susitiko pokalbio su Panevėžio miesto Juozo Miltinio dramos teatro ir Muzikinio teatro vadovais.

Susitikimuose aptartas kūrėjų vaidmuo stiprinant valstybę, taip pat galimybės kultūros žmonėms labiau įsitraukti į nacionalinės svarbos projektus, laikmečio įtaka kultūros politikai, kultūros finansavimas, kultūros politikos pagrindų įstatymas.

Panevėžio Stasio Eidrigevičiaus menų centre I. Šimonytė kalbėjosi, kaip suvienijus jėgas su kitomis Panevėžio kultūros įstaigomis, vietos bendruomenėmis ir verslu paversti jį kultūros epicentru, skirtu visai Lietuvai, kaip auginti tarptautinęlankytojų auditoriją ir tapti vienu lankomiausių menų centrų regione.

S. Eidrigevičiaus menų centrui steigti Vyriausybė skyrė 5 mln. eurų. Centre dirba nemažai iš emigracijos grįžusių darbuotojų, kuriuos grįžti paskatino galimybė prisidėti prie prasmingų ir didelių projektų. Centrui talkina ir savanorių būrys. Menų centras turi ambiciją, derinant skirtingų menų sinergiją įsitraukti ir į nacionalinės svarbos projektus: socialinius, švietėjiškus, gamtosauginius, atskirties mažinimo, gynybinius.

„Panevėžys yra kūrybiškų žmonių miestas su fantazija ir labai dėkinga geografine padėtimi. S. Eidrigevičiaus menų centras – gali tapti traukos centru, į kurį lankytojai važiuos ir iš Rygos, ir iš Varšuvos. Neabejoju, kad šios Vyriausybės sprendimas investuoti į centro steigimą duos didelę gražą visai šaliai“, – teigė I. Šimonytė.

Lankydamasi kūrybiškumo centre „Pragiedruliai“ su čia dirbančiu kolektyvu kandidatė į Lietuvos Prezidentus aptarė kaip menas atliepia socialinius bendruomenės poreikius, kaip menas padeda gyvenimiškose ir kasdienėse situacijose, susipažino su čia veikiančiomis fotografijos, teatro, kino, tekstilės studijomis.

Susitikimo metu su Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro ir Muzikinio teatro vadovais, akcentuotas keturių čia veikiančių teatrų siekis, kad kultūra taptų Panevėžio identiteto dalimi, nulemta ne tik teatrinės tradicinės, bet ir itin patogios geografinės miesto lokacijos.

Pasak kandidatės, neturi būti visas kūrybinis potencialas sukoncentruotas vien Vilniuje. „Kūrėjai išties geba rasti ir pasiūlyti kūrybiškus sprendimus sunkiausiose situacijose. Kultūra yra ir mūsų gynybos dalis, tautą telkianti minkštoji galia, todėl Panevėžyje aptarėme ne tik kaip ugdyti jaunus talentus, bet ir kaip išauginti Panevėžį kūrybinių industrijų sostine“, – baigdama pirmąjį susitikimų ciklo su šalį stiprinančiais žmonėmis Panevėžyje, pabrėžė I. Šimonytė.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.07.18

TS-LKD Taryba patvirtino programos Lietuvos ateičiai gaires

TS-LKD Taryba patvirtino programos Lietuvos ateičiai gaires
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.07.01

TS-LKD baigė reitinguoti kandidatų sąrašą: sąrašo priekyje L. Kasčiūnas, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, M. Lingė

TS-LKD baigė reitinguoti kandidatų sąrašą: sąrašo priekyje L. Kasčiūnas, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, M. Lingė
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų