2020.03.20

Inicijuojamas Sveikatos reikalų komiteto posėdis

Inicijuojamas Sveikatos reikalų komiteto posėdis

Reaguodami į dėl koronaviruso pandemijos katastrofišku greičiu didėjančias sveikatos sektoriaus problemas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Sveikatos reikalų komiteto nariai Irena Degutienė, Antanas Matulas ir Raimundas Martinėlis inicijuoja neeilinį Komiteto posėdį.

Prašymą dėl neeilinio posėdžio taip pat pasirašė Komiteto narys Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Liesys.

„Žinios dėl problemų ligoninėse ir medikų padėties kasdien vis grėsmingesnės. Panašu, kad medikai visiškai neapsaugoti – apsaugos priemonių trūksta tiek centrinėse ligoninėse, tiek regionuose. Šiandien jau girdime, kad koronaviruso nustatymui būtini reagentai galimai vėluoja. Ar kas nors apskritai kontroliuoja padėtį sveikatos sistemoje? Visuomenė privalo girdėti atsakymus“, – sakė TS-LKD atstovai I. Degutienė, A. Matulas ir R. Martinėlis.

Artimiausiu metu prašomame sušaukti Sveikatos reikalų komiteto neeiliniame posėdyje siūloma svarstyti šiuos klausimus:

  • Kiek ir kodėl šalyje trūksta apsaugos priemonių ir kas daroma sprendžiant šią problemą? Kokie rezervai yra sukaupti?
  • Kiek yra likę PGR reagentų ir kiek žmonių dar bus galima atlikti testų? Kada Lietuva jų įsigis daugiau?
  • Kada bus atliekami ekspress ir PGR testai pagal PSO rekomendacijas?
  • Kodėl taip centralizuojama komunikacija? Ar yra žinoma nors viena šalis, kurioje apie kiekvieną naują atveją praneša asmeniškai Sveikatos apsaugos ministras? Ar A. Verygai, kaip operacijų vadovui nėra svarbesnių darbų?
  • Kiek šiuo metu Lietuvoje yra intensyvios terapijos lovų? Kaip pasiruošę ir aprūpinti intensyvios terapijos skyriai
  • Ar Vyriausybė ieško galimybės, kad apsaugos priemones skubos tvarka pradėtų gaminti Lietuvos gamintojai?
  • Sveikatos priežiūros įstaigoms toliau taikant apmokėjimą už paslaugas pagal DRG sistemą, jos neteks didžiosios dalies pajamų. Kaip bus keičiamas apmokėjimas sveikatos priežiūros įstaigoms už suteiktas paslaugas?

Į posėdį prašoma kviesti: Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Nacionalinės visuomenės Sveikatos centro prie SAM direktorių Robertą Petraitį, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorių Vytautą Vidmantą Zimnicką. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorių, prof. Saulių Čaplinską; VU Medicinos fakulteto prof. Vytautą Kasiulevičių ir kitus atsakingus asmenis.

Kitos aktualijos

2020.04.07

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus
Skaityti daugiau
2020.04.07

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti