I. Degutienė
2017.03.04

I. Degutienės sveikinimo kalba Suvažiavime

Irenos Degutienės sveikinimo kalba XXII neeiliniame Suvažiavime.

Mieli kolegos ir bičiuliai,

Pakiliai ir iškilmingai pradėjome mūsų suvažiavimą. Matau Jūsų nuotaikas, mačiau akis žmonių, su kuriais sveikinausi atėjusi, ir galiu pasakyti, kad kalbos apie mūsų, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, problemas – gerokai perdėtos. Kad ir kaip kažkam gadina nuotaiką tas faktas, bet esame gyva ir gyvybinga partija, tęsianti tradicijas ir atvira naujovėms, turinti savo vertybes, savo rinkėją ir savo nišą Lietuvos politiniame gyvenime.

Ir dar – pastarieji metai parodė, kad esame brandžios demokratijos partija, nebijanti permainų. Vidiniai partijos pirmininko rinkimai dar kartą paliudijo, kad esame europinė laisvų žmonių partija. Kurioje kiekvieno balsas lemia kelią, kuriuo einame, ir kurioje nėra vieno valdovo ir daugybės klusnių jo valios vykdytojų. Tai – mūsų nuostata, mūsų stiprybė ir mūsų kelias. Ir, manau, nebus pernelyg drąsu teigti, kad tuo rodome pavyzdį kitoms šalies politinėms partijoms, kitoms Lietuvos politinėms jėgoms.

Pastarieji pirmininko rinkimai parodė, kad partijoje subrendo ir į politinę avansceną įžengė jauna politikų karta. Ne tik Gabrielius, bet ir jam iššūkį metę Paulius Saudargas, Žygimantas Pavilionis, Mykolas Majauskas yra mūsų bendruomenės išauginti jauni, energingi lyderiai. Lietuvos politiniam gyvenimui reikėjo naujų veidų ir naujų žmonių, naujų žodžių ir naujų idėjų. Turime teisę teigti ir didžiuotis, kad Lietuvos atsinaujinimas prasideda nuo mūsų!

TS-LKD atsinaujinimą paskelbėme prieš dvejus metus. Gabrieliaus išrinkimas antrą kartą užtikrinta balsų dauguma ir jau pirmajame ture rodo, kad partija tiki juo, tiki atsinaujinimo galimybe ir šio pasirinkimo sėkme.

Mūsų bendruomenė tiki, kad Gabrielius Landsbergis, o daugeliui iš mūsų – tiesiog Gabrielius, yra tas žmogus, tas lyderis, kuris gali tai padaryti, kuris geba jungti vyresniųjų patirtį ir jaunystės drąsą, partijos sistemą ir asmens iniciatyvą. Juolab, kad naujasis vadovas išrinktas ne dvejiems, kaip būdavo anksčiau, o ketveriems metams. Ir juolab, kad Gabrielius yra subūręs jaunų energingų žmonių būrį, kurie ir yra tikroji Lietuvos ateitis.

Būti tokios partijos vadovu – tai plačios perspektyvos, didelės galimybės ir didelė atsakomybė. Bet, kaip jau sakiau, Lietuvai verkiant reikia atsinaujinimo, reikia naujų idėjų. Mūsų partija turi savo viziją, savo veiklos planą. Manau, kad mūsų naujasis planas gali ir turi tapti Lietuvos politinio gyvenimo planu. Ir šiame darbe pravers kiekvieno – tiek jauno, tiek vyresnio partijos nario talka. Nieko naujo nepasakysiu pakartodama, kad jaunystės polėkis, energija ir vyresniųjų išmintis, patirtis yra receptas partijos sėkmingai ateičiai. Laiko patikrintas receptas.

Ir dar. Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai yra jungtinė partija, kurioje susitelkė net šešios politinės jėgos, išaugusios iš aktyviausių Sąjūdžio žmonių: konservatorių, krikščionių demokratų, politinių kalinių ir tremtinių, tautininkų, demokratų, nepriklausomybininkų. Mes – įvairūs, kartais – labai skirtingi, tačiau kartu mes – kaip vienos rankos pirštai. Linkiu, kad tokie ir būtume – stiprūs ir savo įvairove, ir savo organizuotumu, ir savo atvirumu, ir pagarba tradicijai. Orientuodamiesi į tai, visada būsime jėga – rimta politinė ir vertybinė Lietuvos jėga!

Tad nuoširdžiai linkiu mums visiems Sąjūdžio dvasią ne tik atsiminti ir saugoti, bet ir priminti, skleisti ir diegti ją visiems ir visur – mieste ir kaime, Lietuvoje ir emigracijoje, jaunų ir vyresniųjų kolegų tarpe. Ir, žinoma, turime pakilti virš mūsų veiklos komentarų, virš bloga linkinčių kalbų, virš mums dažnai prikišamo pykčio, skaldymo, kitaip mąstančių žmonių neigimo. Tokias kalbas ir nuostatas galime įveikti tik darbu, meile, gilia pagarba tiek šalia esančiam bičiuliui, tiek oponentui. Turime suprasti, kad mūsų vienybė yra ir Lietuvos vienybė.

Ir baigdama noriu priminti, kad žodis „konservatorius“ kilęs iš lotyniško žodžio „conservatio“ – išsaugojimas. Gabrieliau, ši partija turi ką išsaugoti Lietuvai. Mes visi turime ką išsaugoti Lietuvai, kaip ir Lietuva turi ką išsaugoti Europai, pasauliui, jo dabarčiai ir ateičiai. Ir nuo šiol tai labai priklauso nuo Tavęs. Linkiu stiprybės ir sėkmės šiame saugojimo darbe.

Buvo bandančių Gabrieliui prikabinti „arogantiškojo“ etiketę. Esu tikra, kad tų etikečių, komentarų ir trukdymo dirbti tikrai bus, ir bus daug. Už jaunystę, už pavardę, už drąsą nepaisyti politinių autoritetų, pagaliau – už priklausymą būtent šiai partijai. Bet – kas žiūri be išankstinės nuostatos, tas mato ne aroganciją, o jauną, simpatišką šiuolaikinį lyderį. Linkiu tokio tiesaus ir atviro žvilgsnio ir požiūrio visai Lietuvai.

Gabrieliau, sveikinu Tave visos mūsų bendruomenės vardu. Linkiu Tau būti visiems vienodai teisingu. Visi nuoširdžiai linkime Tau sėkmės vedant partiją ir pažadam, kad, kada tik reikės, kiek tik reikės, kiekvienas iš mūsų bus geranoriškas Tavo patarėjas ir pagalbininkas. Stiprybės ir sėkmės!

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti