A. Kubilius
2018.11.08

Iš Europos Liaudies partijos lyderių – raginimas palaikyti A. Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinius Sekretorius

Iš Europos Liaudies partijos lyderių – raginimas palaikyti A. Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinius Sekretorius

Vakar vėlai vakare Europos Liaudies partijos (angl. European People’s Party) viršūnių susitikimo Helsinkyje metu visos Europos centro dešinės partijos paragintos palaikyti buvusio Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus poziciją.

„Vertindamas parodytą tarptautinių bendražygių palaikymą ir pasitikėjimą, išsakiau savo sutikimą kandidatuoti į šias pareigas. Viliuosi, kad mano kandidatavimas leis iškelti svarbius ir visai Europai aktualius klausimus – kaip sustiprinti teisės viršenybės principo bei žmogaus teisių standartus visoje Europoje, kai matome daug bandymų jėgą ir galią tarptautiniuose santykiuose iškelti virš teisės bei taisyklių. Tikiuosi, kad Lietuvos vyriausybė palaikys mano kandidatūrą, nepaisant politinių pažiūrų skirtumų vidaus politikoje“, – pabrėžė A. Kubilius.

Aktyvų palaikymą Lietuvos atstovo Andriaus Kubiliaus kandidatūrai jau iškart aktyviai išsakė Gruzijos ir Ukrainos delegacijos.

Šiuo metu Europos Tarybos Generalinio sekretoriaus pareigas eina socialdemokratas, buvęs Norvegijos ministras pirmininkas bei Nobelio premijų komiteto pirmininkas Thorbjornas Jaglandas. Jo antroji penkerių metų Generalinio sekretoriaus kadencija baigiasi kitąmet.

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, pagal „džentelmenišką“ europietiško sutarimo tradiciją, šį kartą eilė siūlyti kandidatą į Europos Tarybos Generalinius Sekretorius priklauso Europos dešiniesiems – Europos Liaudies Partijai.

Europos Taryba, įsteigta 1949 m. gegužės mėnesį, jos būstinė įkurta Strasbūre, Prancūzijoje. Tai pirmoji Europos politinė organizacija, turėjusi ir tebeturinti didelę įtaką Europos integracijos procesui. Organizacijos veikla grindžiama bendradarbiavimu siekiant stiprinti demokratiją, žmogaus teises ir įstatymo viršenybę. 

Šiuo metu Europos Taryboje yra pritaikytos sankcijos Rusijai – po Krymo okupacijos ir karinės agresijos Rytų Ukrainoje jai atimta balsavimo teisė Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje. 

Vienas esminių ET pasiekimų yra Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, nustatanti pagrindinius žmogaus teisių standartus ir įkūrusi Europos žmogaus teisių teismą, populiariai vadinamą Strasbūro teismu. Europos Tarybai priklauso beveik visos Europos valstybės, šiuo metu Organizacija turi 47 nares.

Europos Tarybos Generalinis Sekretorius renkamas 5-erių metų kadencijai balsavimu Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje. Kandidatus Parlamentinei Asamblėjai teikia Ministrų Komitetas iš kandidatų, kurias pasiūlo vienos ar daugiau šalių narių vyriausybės.

Europos Tarybos Generalinis Sekretorius atsako už Europos Tarybos veiklos strateginį planavimą bei biudžeto vykdymą ir vadovauja kasdieniam Organizacijos ir Sekretoriato darbui. Kiekvienais metais Ministrų Komitetas tvirtina Tarpvyriausybinę veiklos programą, kurią parengia Generalinis sekretorius remdamasis Organizacijos veiklos prioritetais. Generalinis sekretorius atsako už šios programos įgyvendinimą.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų