2019.01.17

Iš tyrų

Žinau, kad ant manęs dabar bus išpilta visos Sovietijos patyčių išvietės, o aš tik myliu savo tėvynę ir vėl siūlau gelbėtis.

Oliaksandro Lukašenkos manevras – pakviečiant ligi šiol tik užgauliotą Lietuvą kartu eksploatuoti Baltarusijos atominę elektrinę (BAE) – teikia progą mūsų šaliai išdėstyti savo požiūrį. Kai ką siūlau.

Pagrindinė problema Lietuvos žmonėms yra BAE statybai ir veiklai parinkta žmoniškumo požiūriu visai nepriimtina vieta. Prie pat Vilniaus!

Kalbama, toks buvęs Maskvos kerštingas paliepimas. Tai ir mūsų miesto bei regiono sunaikinimo grėsmė, ir Neries-Nemuno upyno staigus arba lėtas nuodijimas, kiti neigiami ekologiniai poveikiai, ir psichologinis terorizuojantis presingas visai Rytų Lietuvai su Vilniumi. To nebūtų, parinkus BAE vietą kur nors kitur, pvz, specialistų ekspertų nuo pat pradžių siūlytoje Mohiliovo srityje.

Vieta Lietuvos sostinės pašonėje dabar atrodo kaip tyčinis nedraugiškas iššūkis – be konsultacijų, nekalbant jau apie kaimynišką sutikimą. Tai tartum švelniai mėšluoti branavykai ant linine staltiese dengto stalo, po to siūlant draugauti.

Jei būtų kalbamasi, Lietuva nėra ta, kuri nemato, neieško alternatyvų. Sakiau, kad kai ką siūlau. Racionaliausia būtų net ir dabar keisti statybos vietą. Energijos produkcijos vis tiek nebus kur dėti, skolos pražūtingos – valstybės laidojimas, o iš atokesnės negrėsmingos jėgainės Lietuva galėtų imti elektrą.

Į šauksmus kad per vėlu, per brangu ir t.t. atsakytume, kad katastrofų pasekmės šmėkšo kur kas brangesnės. Net jei gyvybė, sveikata, gamta ir laimė – nieko nevertos prieš pinigų mašiną. Pagrįsta būtų ir kreiptis dėl BAE perkėlimo subsidijų Baltarusijai ir Lietuvai išvien į ES. Ši finansinė galybė, jei norėtų atitolinti ekologinį cunamį nuo savo rytinių sienų, galėtų kad ir parūgodama svarstyti tokį mūsų valstietišką prašymą. Be abejo, kaiminkai bene reikėtų dar gauti dvarponio leidimą. Ogi ir tie šeimininkai ne amžini.

Žinau, kad ant manęs dabar bus išpilta visos Sovietijos patyčių išvietės, o aš tik myliu savo tėvynę ir vėl siūlau gelbėtis.

Kitos aktualijos

2020.08.12

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti