2016.08.19

Istorija apie koldūnus nėra skani, kaip ir patys koldūnai, jei ten yra bakterijų

Penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos politinio rinkimų štabo vadovas, partijos pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys, kalbėdamas apie Baltarusijoje statomą Astravo atominę elektrinę pabrėžė, kad šios statybos žmonėms kelia daug nerimo.

Penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos politinio rinkimų štabo vadovas, partijos pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys, kalbėdamas apie Baltarusijoje statomą Astravo atominę elektrinę pabrėžė, kad šios statybos žmonėms kelia daug nerimo.

„Per praėjusį pusmetį Baltarusijos atominėje elektrinėje Astrave, kuri yra už 50 km. nuo Vilniaus, įvyko trys rimti incidentai. Elektrinės sprogimo atveju visas Vilnius turėtų būti evakuotas, nors kaip tai padaryti šiandien niekas turbūt nežino. Dabartiniai valdantieji sako, kad elektrinės statybas reikia prižiūrėti. Tačiau kaip? Kai nukrito reaktoriaus korpusas, niekas neturi net galimybių patikrinti, ar jis nebus pastatytas atgal. Dar reikia turėti omenyje baltarusių darbo kultūrą, technologijas, faktą, kad elektrinę stato Rusijos „Rosatom“. Kodėl neįleidžiami tarptautiniai tikrintojai, o visus stress testus atliks rusiškos kompanijos? Kodėl elektrinė statoma pažeidžiant tarptautines konvencijas“, – neatsakytus klausimus vardijo D. Kreivys.

Klausiamas, ką Lietuva gali padaryti, parlamentaras pažymėjo, kad elektrinės projektas labai brangus, o prieš ją statant numatyta, kad Lietuva suteiks infrastruktūrą tiek naudotis Kruonio hidroakumuliacine elektrine siekiant subalansuoti sistemą, tiek ir elektros eksportui į Vakarus. Lietuvos-Baltarusijos pasienyje pastačius galią ribojančius nuolatinės srovės keitiklius, ir pasiuntus aiškų signalą, kad to tikrai nebus, situacija gali iš esmės pasikeisti.

Rugpjūčio 23 d. Lietuvoje vyks tarptautinė konferencija, kurioje apie visuomenės požiūrį į Baltarusijos atominę elektrinę bei problemas kalbės ir patys baltarusiai.

Interviu neapsieita ir be „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovo, buvusio Seimo TTP frakcijos seniūno Petro Gražulio „koldūnų“ istorijos.

„Istorija neskani, kaip ir koldūnai su bakterijomis, jei ten tokių yra, – ironizavo D. Kreivys. – Tačiau žvelgiant giliau į problemą, reikia sutikti, kad valstybės tarnyba sutraukia ne pačius geriausius žmones ir tai vyksta dėl keleto priežasčių. Viena vertus, todėl, kad aparatas yra pernelyg išpūstas, atlyginimai valstybės tarnyboje palyginti maži ir nemotyvuoja žmonių stengtis dirbti geriau. Kita vertus, dirbti valstybės tarnyboje – nėra prestižas. Matome, kad visi skandalai, vykstantys tiek valstybės tarnyboje, tiek politikoje, atstumia profesionalius žmones dirbti joje. Jie renkasi visai kitas galimybes versle ar tarptautinėse institucijose“.

Pasak Seimo nario, yra keletas išeičių – pirma, iš esmės reformuoti valstybės tarnybą sumažinant valstybės tarnautojų skaičių ir pakeliant atlyginimus likusiems profesionalams. Antra, siekiant kokybinės kaitos į tarnybą reikia pritraukti profesionalaus jaunimo. Turime gerą pavyzdį, programą „Kurk Lietuvai“, kuri buvo pradėta dar TS-LKD Vyriausybės, kai 50 gabių jaunuolių, baigusių mokslus geriausiuose Lietuvos ir užsienio universitetuose, konkurso būdu buvo išrinkti valstybės institucijose dirbti projektinį darbą. Deja, bet šiuo metu programa „Kur Lietuvai“ yra mažinama.

Kalbėdamas apie viešosios nuomonės apklausas, partijos rinkimų štabo vadovas pabrėžė, kad rinkimų rezultatai būna gerokai palankesni TS-LKD, vertinant rezultatus daugiamandatėse ir vienmandatėse apygardose, nei rodo apklausos, neatspindinčios tokių aspektų, kaip rinkėjų aktyvumas rinkimų dieną. Dar daugiau – dėl Lietuvoje esančios mišrios rinkimų sistemos, apklausos atspindi tik galimus rezultatus daugiamandatėje apygardoje, o vienmandačių apygardų rezultatai nėra prognozuojami. Štabo vadovas atkreipė dėmesį, jog būtent rezultatai vienmandatėse apygardose būna palankiausi didžiosioms partijoms, galinčioms pasiūlyti stipriausius kandidatus. TS-LKD ruošiasi ne tik gerai pasirodyti miestų vienmandatėse apygardose, bet ir iškovoti daugiau nei vos kelias apygardas regionuose.

„Kadangi matome daug negerovių ir žmonių nuotaikas, o problemų sprendimus pateikėme partijos programoje „Naujas planas Lietuvai“, manome, kad gausime rinkėjų mandatą formuoti Vyriausybę“, – sakė D. Kreivys.

Kalbėta ir apie olimpiados rezultatus, atkreipiant dėmesį, kad vandens sportas, atsižvelgiant į tikrai gerus mūsų atstovų pasiekimus, nusipelno didesnio valstybės dėmesio.

 Visą interviu su TS-LKD politinio rinkimų štabo vadovu D. Kreiviu galite peržiūrėti: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/pokalbis-su-ts-lkd-rinkimu-stabo-vadovu-d-kreiviu?video=1

TS-LKD partijos pirmininko pavaduotoją kalbino žurnalistas Raigardas Musnickas.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti