2019.12.13

Įteisintas kario savanorio sutarties galiojimo sustabdymas pasirenkant savivaldybės tarybos nario ar Seimo nario mandatą

Įteisintas kario savanorio sutarties galiojimo sustabdymas pasirenkant savivaldybės tarybos nario ar Seimo nario mandatą

Seime priimtas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Kupčinsko kompromisinis pasiūlymas įvesti kario savanorio sutarties galiojimo sustabdymo institutą.

Savanorių karo tarnyba ar kita savanoriška nenuolatinė karo tarnyba yra grindžiama savanoriškumo ir atrankos principais, todėl savo esme skiriasi nuo kitų tikrosios karo tarnybos rūšių. Vienas iš esminių skirtumų yra tai, kad savanorių karo tarnyba yra nenuolatinė, todėl asmeniui ne tarnybos metu netaikomi daugelis kariams nustatytų apribojimų, vienas kurių yra karių savanorių ir savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karių teisė dalyvauti Seimo ir savivaldybės tarybos rinkimuose.

Nepaisant to, kad kariai savanoriai ir savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kariai turi teisę dalyvauti Seimo ir savivaldybės tarybos rinkimuose, juos išrinkus, jie negalėtų būti kartu ir kariais, ir Seimo ar savivaldybių tarybų nariais, nes kario ir Seimo ar savivaldybių tarybų nario statusai, vadovaujantis Konstitucijos nuostatomis, yra nesuderinami.

„Kario savanorio ir savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kario sutarties galiojimo sustabdymo institutas užtikrins galimybę asmeniui būti Seimo ar savivaldybių tarybų nariu, nenutraukiant jo ryšio su savanorių karo tarnyba ar kita savanoriška nenuolatine karo tarnyba. Tokiu būdu asmuo laikinai, kol bus Seimo ar savivaldybės tarybos nariu, netektų kario statuso ir visų su tuo susijusių teisių ir apribojimų, galėtų laisvai atlikti Seimo ar savivaldybės tarybos nario pareigas, tačiau kartu išlaikytų ryšį su savanoriška nenuolatine karo tarnyba“, – sako parlamentaras Andrius Kupčinskas.

Įteisintas kario savanorio sutarties galiojimo sustabdymo institutas prisidės sprendžiant koliziją, kuri kilo šiemet pavasarį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) inicijavus klausimą dėl karių savanorių teisės dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose.

A. Kupčinskas tikisi, kad VRK nebekvestionuos karių savanorių dėl dalyvavimo rinkimuose. Be to, jiems nebereiks nutraukti sutarčių, jei bus išrinkti ir galės sugrįžti tęsti tarnybą pasibaigus savivaldybės tarybos ar Seimo kadencijai.

Kitos aktualijos

2020.08.12

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti