J. Razma
2016.03.31

J. Razma: „Tokio chaotiško Seimo posėdžių organizavimo dar nėra buvę“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma atkreipia dėmesį, kad per savaitę šaukiamas jau antrasis neeilinis Seimo posėdis, kuriame įrašytas tik vienas projektas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma atkreipia dėmesį, kad per savaitę šaukiamas jau antrasis neeilinis Seimo posėdis, kuriame įrašytas tik vienas projektas. Jau penktąją kadenciją dirbantis parlamentaras pastebi, kad tokio chaotiško Seimo darbo organizavimo niekada nėra buvę, nors buvo labai sudėtingų situacijų valstybėje. Tampa vis labiau akivaizdu, kad Seimo Pirmininkės pareigos Loretai Graužinienei yra per sunkios ir ji nepajėgia tinkamai organizuoti Seimo darbo.

„Šio penktadienio skubaus neeilinio Seimo posėdžio surengimas yra sąlygotas pačios Seimo Pirmininkės L. Graužinienės ir jos pirmojo pavaduotojo A.Syso veiksmų. Nes ne kas kitas, o Seimo pirmininkė pareikalavo skubos tvarka priimti įstatymą dėl minimalių pieno supirkimo kainų nustatymo ir nesureagavo, kai posėdžio pirmininkas A.Sysas pasiūlė nedaryti Seimo statute numatytos 3 valandų pertraukos. Gavusi Teisės ir teisėtvarkos komiteto kreipimąsi Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad Seimo statutas buvo pažeistas. Dabar Seimo pirmininkė, turėdama pareigą per dešimt dienų perduoti priimtą įstatymą pasirašyti Prezidentei turi šaukti neeilinį Seimo posėdį nelaukiant kito antradienio eilinio posėdžio – primena J. Razma. – Tenka tik apgailestauti, kad dėl buvusių desperatiškų valdančiosios koalicijos veiksmų prieš ūkininkų mitingą siekiant sumažinti tarp jų ir žemės ūkio ministrės darbietės Virginijos Baltraitienės tvyrančią įtampą diskredituojamas viso Seimo darbas ir dar labiau žlugdoma ir taip menka jo reputacija“.

Seimo narys primena, kad tai jau ne pirmas toks Seimo Pirmininkės poelgis. Praėjusį penktadienį buvo surengtas neeilinis Seimo posėdis kuriame svarstytas taip pat vienintelis klausimas – iki kitų metų nukeltas naujojo Administracinių teisės pažeidimų kodekso įsigaliojimas. Apie vyriausybės nepasirengimą įgyvendinti naujojo kodekso reikalavimus turėjo būti žinoma pakankamai seniai, tad kodėl tai palikta spręsti paskutinę akimirką? Ar tokiu būdu norėta „pamokyti“ politinę orientaciją pakeitusį ministrą S.Skvernelį? „Jeigu iškyla būtinybė kviesti neeilinį Seimo posėdį, tai kodėl į jo darbotvarkę neįrašoma daugiau tikrai žmonėms rūpimų projektų? Visuomenei tikrai keistai atrodo toks Seimo „darbas“, kai susirenkama dėl vieno projekto, pašūkaujama ir išsiskirstoma. Tokių situacijų mūsų parlamentarizmo istorijoje dar nėra buvę“, – pažymėjo J. Razma.

 

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti